Gaidot Dzejas dienas iespēja klausīties dzejnieku balsīs – sešos audiālos dzejas un orģinālmūzikas albumos – Dzejas disks, kas apvieno tematiski aktuālus un laikam pāri stāvošus dzejas darbus.

Dzejas dienu ietvaros Latvijas Rakstnieku savienība sadarbībā ar Radio NABA un Radio NABA literatūras raidījumu “Bron-Hīts” katru otro gadu izdot tematiskus dzejas diskus, kuros apkopo aktuālākās tendences dzejā. Kopā sagatavoti vairāk nekā 130 dzejas ierakstu pašu autoru lasījumos, kas papildināti ar orģinālmūziku. Albumus, ja tematiskā vadlīnija ir ļāvusi ir iekļauti arī mūžībā aizgājušie Latvijas dzejas meistari.

Šobrīd ir izdoti seši Dzejas diski “Poeticus Mixturalis” (2004), “Lex Poeticus” (2006), “Inflatio Poesis” (2008), “Dzejas piegrieztne” (2011), „Robežstūmējs” (2013) un “Corpus Poesis” (2016). Jaunākais tiek plānots 2018. gadā.

Noklausīties ierakstus iespējams dzejasdisks.lv

Dzejas disku izdošanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas Dome.

Par iespējām iegūt šos diskus rakstiet uz info@dzejasdienas.lv vai naba@radionaba.lv Izglītības iestādes, muzeji, bibliotēkas, kultūras vietas šos albumus var saņemt bez maksas. Albumi nav paredzēti tirdzniecībai, bet to misija ir kultūrizglītojoša un dokumentējoša liecība par tendencēm dzejā.