Piektdien, 1. septembrī, plkst. 15.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks akcijas “Skandē Veidenbaumu” atklāšana, kā viens no šī gada atklājošajiem Dzejas dienu pasākumiem.

Visās paaudzēs lasītajam dzejniekam Eduardam Veidenbaumam šā gada 3. oktobrī atzīmējama 150. jubileja. Aicinot sabiedrību dot savu ieguldījumu Veidenbauma dzejas popularizēšanā, no 1. septembra līdz 30. novembrim ikvienam ir iespēja iesaistīties akcijā “Skandē Veidenbaumu”. Īpaši šai akcijai veidota audioierakstu kabīne, kas atradīsies LNB netālu no centrālās ieejas. Kabīnē varēs izvēlēties kādu Veidenbauma dzejoli, nolasīt to skaļi un ierakstu saglabāt kā simbolisku atzinību 19. gadsimta beigu latviešu dzejas zvaigznei!

Piedalīties akcijā iespējams ne tikai apmeklējot audioierakstu kabīni “Veidenbauma studija” LNB. Ikviens varēs veikt audioierakstu savā datorā vai mobilajā ierīcē un augšupielādēt akcijas vietnē lasi.literatura.lv. Šajā vietnē būs iespēja sekot statistikai, lai noskaidrotu akcijas populārāko Eduarda Veidenbauma dzejoli, kā arī balsot par sev tīkamāko dzejas skandējumu.

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts (LU LFMI) jau realizējis un joprojām realizē vairākas nozīmīgas sabiedrības iesaistes akcijas saistībā ar kultūrvēsturisko mantojumu, piemēram, folkloras materiāla digitālās krātuves papildināšanu akcijās “Simtgades Burtnieks” un “Valodas talka”.

Akciju organizē LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts ERAF finansētā projektā “Stiprinot zināšanu sabiedrību” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, ar Rīgas domes un Latvijas Rakstnieku savienības finansiālu atbalstu.

Audiokabīne ir arī daļa no mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” programmas www.baltanakts.lv/skande_Veidenbaumu.