Apzinoties, ka profesionālais festivāls «Dzejas dienas» izaudzis no plašās Dzejas dienu kustības, Latvijas Rakstnieku savienība (LRS) apņemas arī turpmāk saglabāt tradīciju un informatīvi atbalstīt Latvijas novados notiekošos Dzejas dienu pasākumus.

Šogad ir atjaunota Dzejas dienu balva, kas Dzejas dienās svinīgi tiks pasniegta vienam krājumam (oriģināldzeja (arī debija), atdzeja – krājums, kas izdots Latvijā latviešu valodā), kas izdoti no pag. gada 1. augusta līdz š.g. 1. augustam, balvas apmērs ir 1000.00 EUR (bruto).

Lūgums pieteikumus balvai (500 zīmju apjomā) sūtīt pa e-pastu dzejasdienaslrs@gmail.com vai arī ratniece.epats@gmail.com.

Žūrijai (padomei) krājumu izvērtēšanai lūgums nogādāt 3 eks. no katra nosaukuma Latvijas Rakstnieku savienībā. Pieņemšanas laiks LRS vasaras periodā: otrdiena, no plkst. 12.00 līdz 16.00.

LRS jau informēja, ka sākusi darboties Dzejas dienu padome. Tā izveidota, ņemot vērā Eiropas literatūras festivālu rīkošanas praksi, ar mērķi veidot Dzejas dienas par starptautiskas nozīmes dzejas festivālu. Dzejas dienu padomē darbojas dzejnieki LRS biedri Ingmāra Balode, Ērika Bērziņa un Aivars Eipurs. LRS valdi pārstāv laikraksta «konTEKSTS» galvenā redaktore Sandra Ratniece un LRS priekšsēdētājs Arno Jundze. Festivāla projekta vadītāja ir Jeļena Budanceva.