Apzīmējumu “Dzīvie klasiķi” var uztvert divējādi. Tie var būt jebkuras paaudzes pārstāvji, kuriem padevušies izcili darbi; tā ir atzinība ar viegli ironisku pieskaņu kompāniju sarunās par literatūru. Taču dzīvie klasiķi vispirms ir tie, kas ar visu savu daiļradi likuši saprast, ka viņu darbu nozīme un slava nezudīs. “Dzīvo klasiķu” vakarā šogad mēs aicināsim uzstāties tieši šos dzejniekus, šoreiz vecākās paaudzes autoritātes.

Tie ir  mūsu dzejas un atdzejas patriarhs Knuts Skujenieks (1936), kā arī Uldis Bērziņš (1944), Jānis Rokpelnis (1945) un Juris Kronbergs (1946). Zīmīgi, ka viņi visi, katrs citā gadā, jau saņēmuši mūža balvu par ieguldījumu literatūrā. Gandrīz visi saņēmuši gandrīz visu iespējamo –Triju Zvaigžņu ordeņus, Baltijas asamblejas balvas, Literatūras Gada balvas par labākajiem dzejas un atdzejas krājumiem, un citas.

Dzīvo klasiķu” vakars būs 2018.gada Dzejas dienu galvenais notikums, kurā pēc dzejnieku lasījumiem tiks pasniegta arī Dzejas dienu balva. Pasākums notiks namā “Koka Rīga”, Krāsotāju ielā 12, piektdien, 14. septembrī plkst. 19.00. Pasākumā piedalīsies arī  pazīstamais kontrabasists Stass Judins.