“Piecdesmit astotie” – peldošajā mākslas galerijā NOASS 8. septembrī 17.00

Piecdesmit astotajā Latvijā pirmo reizi parādās Kolorado vabole, uz ceļiem izripo RAF mikroautobuss “Latvija” un čekas vadībā sāk darboties Latvijas un ārzemju draudzības un kultūras sakaru biedrība. Āgenskalna priedēs tiek rakti pamati pirmajam blokmāju mikrorajonam, Pele kļūst par pasaules čempionu futbolā, sadegot atmosfērā, beidz eksistēt pirmais sputņiks, un, kā jau parasti, dzimst bērni.

Uz Noasa šajā pēcpusdienā satiksies četri no “piecdesmit astotajiem” – dzejnieki, tulkotāji un atdzejotāji Ieva Lešinska un Guntars Godiņš, dzejniece, libretiste un bērnu grāmatu izdevēja Inese Zandere, dziedātājs Laimis Rācenājs.

Viņus vieno ne tikai dzimšanas gads un draudzība, bet arī tieksme pēc kultūras konteksta paplašināšanas un daudzveidības – iedziļināšanās valodās, žanros, laika slāņos un tradīcijās. “Ceļotājs un muzikālais hameleons”, kurš var nodziedāt gandrīz visu, profesionālis ar savu unikālu manieri, kas nepakļaujas konjunktūrai – to mūzikas kritiķe Daiga Mazvērsīte rakstījusi par Laimi Rācenāju un viņa dzīves ceļojumu mūzikā, un šie vārdi ļauj raksturot arī Lešinskas, Godiņa un Zanderes klātbūtni literatūrā.

Ginta Grūbes uzturēto sarunu ar “piecdesmit astotajiem” piepildīs dziesmas, dzeja un atdzejojumi.