14. septembrī 19.00 pēc Latvijas laika

Kas tas ir?
Dzejas dienu zibakcija “Sirds uz perona” ir demokrātiska platforma lasītājiem. Tā aizsākās 2011. gadā dzelzceļa stacijā Tukums I, ar katru gadu iesaistot arvien vairāk dalībvietu Latvijā un pasaulē. Visus tai brīdī vieno dzeja un ceļš zem kājām.

Kur tas notiek?
Dzelzceļa stacijās un autoostās Latvijā un ārzemēs un – visās vietās vienlaikus. Ja tā vieta, kur Tev visērtāk būtu lasīt dzeju, līdz 14. septembrim neparādās sarakstā “Sirds uz perona” interneta vietnēs, vienkārši ej un lasi savu mīļāko dzeju jebkur pie eksistējoša vai ex dzelzceļa, autobusa pieturā vai autoostā, vienatnē vai kompānijā.

Kā tas notiek?
Uz perona nav uzaicinātu dzejnieku, nav arī scenārija. Bet ir ļoti īpaša atmosfēra un katrs, pat nejauši garāmgājēji, var kļūt par šīs atmosfēras veidotāju. „Dzejas pasažieri” lasa dzejoļus pēc paša izvēles, spēlē ģitāru un dzied, jo arī dziesma taču ir dzeja. Stacijā “Tukums 1” šogad dzeju izdziedās dziesminieks Dinārs Gulbis.

Īpašā biļete
Šogad īpašā biļete piedāvās gada laikā apmeklēt “Memoriālo Muzeju apvienības” muzejus, kādu no “Rakstniecības un Mūzikas muzeja” ceļojošajām ekspozīcijām, kā arī iegādāties tukumnieku grāmatas par ļoti sirsnīgām cenām. Ja tai stacijā, kur lasīsi dzeju Tu, nav koordinatora ar biļetēm, publicē foto vai vēl labāk – video ar savu lasījumu, izmantojot mirkļbirku #sirdsuzperona un īpašo biļeti saņemsi elektroniski.

Vairāk par pasākumu var uzzināt Sirds uz perona Facebook lapā un TLA mājas lapā: https://tla.lv/sirds-uz-perona/