Izdevniecībā “Neputns” klajā nāk Ineses Zanderes “Kuģa žurnāls”

KugaZurnals

“Kuģa žurnāls” ir Ineses Zanderes literārā dienasgrāmatā, kurā apkopotas piezīmes, raksti, fragmenti, vēstules un sarunas no laika posma, kas saistīts ar žurnālu “Rīgas Laiks”. Dienasgrāmatas ieraksti datēti hronoloģiski no 1994. līdz 2007. gadam.

Grāmatā ietvertais posms ir Ineses Zanderes laiks “Rīgas Laikā’”, tomēr ne visi publicētie teksti tapuši žurnālam. “Kuģa žurnālā” lasītāji atradīs gan pirmpublicējumus, gan tekstus, kas publicēti “Rīgas Laikā”, gan arī tekstus, kas tikuši publicēti ar citu vārdu.

““Kuģa žurnāls” ir literāra dienasgrāmata, kura dokumentē galvā notikušo un ārpasaules vērojumus, tās ir piezīmes par grāmatām, mūziku, izrādēm un ēdieniem, situāciju un sarunu pieraksti, ceļojumu un kara apraksti, esejas, vēstuļu fragmenti,ar dažādiem pseidonīmiem (pareizāk būtu teikt – dažādu izdomātu personu vārdā) sacerēti īsi stāstiņi. Es pieņēmu, ka esmu veselums, un meklēju šo integritāti sevis fragmentos un lomās, lai parādītos tāda dzīves trajektorija, kas ļautu man kaut ko saprast. Cilvēka nav, kamēr par viņa dzīvi nav izstāstīts stāsts. Bez šaubām, tas bija ļoti subjektīvs mērķis. No visa, kas šādos literāri veidotos dzīves pierakstos varētu tikt ievietots, te ir iekļuvis personiskākais. Piemēram, “Rīgas Laiks” ir veselums un nav sadalāms, tomēr ne viss “Rīgas Laiks” esmu es – un šis nav stāsts par žurnālu. Pierakstu datumi ir vairāk vai mazāk autentiski. Es gāju pa savām pēdām un mēģināju saprast, ko esmu domājusi, kas man bijis svarīgi. Tas, kas izveidojies, nav mana dzīve, bet stāsts, un stāstam ir sava patiesība,” tā Inese Zandere.

Fragmentus no grāmatas lasiet interneta žurnālā Punctum, kā arī klausieties raidījuma “Radio mazā lasītava” ierakstā, kas pieejams Latvijas Radio mājas lapā.

Redaktore: Maima Grīnberga
Māksliniece: Dita Pence
Apjoms: 480 lpp.

Cena “Neputna” galerijā: 15 EUR

Atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds

Grāmatu var iegādāties “Neputna” galerijā Tērbatas ielā 49/51, labākajās Latvijas grāmatnīcās, interneta veikalā www.neputns.lv.

01.03.2016

Sekojiet “Neputna” jaunumiem:
www.facebook.com/neputns
www.//twitter.com/apgadsNeputns
Apgāds „Neputns”
Tērbatas iela 49/51-8, Rīga LV-1011
Tālr. 67222647, fakss 67292698, e-pasts: neputns@neputns.lv
www.neputns.lv (mājaslapa un interneta veikals)

Līdzīgas ziņas