Par mums

Latvijas Rakstnieku savienība ir organizācija, kas darbojas jau no 1940. gada.  LRS apvieno profesionālus latviešu rakstniekus, literatūrzinātniekus, kritiķus un tulkotājus, kas dzīvo Latvijā vai ārpus Latvijas robežām, un vietējos cittautu autorus.

LRS galvenie mērķi – veicināt latviešu literatūras un valodas, kultūras vērtību saglabāšanu un attīstību, aizstāvēt biedru intereses un tiesības, radošo un vārda brīvību.

Lai aizstāvētu biedru intereses, LRS sadarbojas ar pašvaldību un valsts institūcijām, ministrijām un Saeimu, sekojot līdzi, lai dažādu likumu un normatīvo aktu grozījumos neciestu autoru intereses un tiesības. 2021. gadā LRS sadarbojās ar LR Kultūras ministriju un LR Finanšu ministriju, sniedza informāciju autortiesību un autoratlīdzību jomā Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem.LRS regulāri sadarbojas ar ārzemju rakstnieku organizācijām: Eiropas Rakstnieku padomi (European Writers’ Council), Lietuvas (https://rasytojai.lt/about/) un Igaunijas (http://www.ekl.ee/?lang=en) rakstnieku savienībām, Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju, Latvijas Radošo savienību padomi, veido dažādus projektus, kas vērsti uz statūtos izvirzīto mērķu sasniegšanu.  

Jau daudzus gadus LRS īsteno projektus, kas vērsti uz autoru tālākizglītību: seminārus Literārā Akadēmija, “Aicinājums” un “Matris Lingua” un konsultācijas  dzejniekiem, prozaiķiem  un  dramaturgiem,  ko  vada  nozares speciālisti. 2020. gadā LRS sāka jaunu neformālās izglītības programmu autoriem “Maizi vai grāmatu”, kuras ietvaros 2020. un 2021. gadā ir notikušas vairāk nekā divdesmit dažādu jomu profesionāļu lekcijas, lai palīdzētu autoriem paplašināt savas prasmes pavadošās nozarēs (darbā ar medijiem un sociālajiem tīkliem, pasākumu rīkošanā, nodokļu sistēmā, autortiesībās utt.). Tāpat LRS rīko konsultatīvus seminārus nodokļu likumdošanas jautājumos.

LRS jau no pašiem festivāla pirmssākumiem – 1966. gada – organizē “Dzejas dienas”, bet no 2016. gada rīko literatūras festivālu “Prozas lasījumi”. LRS piedalās “Latvijas Literatūras gada balvas” rīkošanā. un pārvalda rakstnieku rezidenču māju – Dubultu Rakstnieku namu. 2017.–2022. gadā LRS izdeva literatūras mēnešrakstu “konTEKSTS”.

No 2016. līdz 2019. gada jūnijam LRS koordinēja Latvijas autoru darbu tulkošanas un izdošanas programmu ārzemēs, piedaloties platformas “Latvian Literature” (https://latvianliterature.lv/en/news) dibināšanā un darbā, gatavojoties starptautiskajai Londonas grāmatu izstādei 2018. gadā. 2017. gada LRS iniciēja starptautisko projektu, nodrošinot īstermiņa tīklošanos starp 3 Baltijas valstu Rakstnieku savienībām,  kā  arī  pavadošos  pasākumus. Projektu atbalstīja Nordic Culture Point finansējuma ietvaros un tas, LRS koordinēts, tika sekmīgi īstenots 2018. gadā, paverot iespēju uzsākt 3 gadu tīklošanās projektu, kura koordināciju veica Lietuvas rakstnieku savienība (2019 -2022). Īstenojot daudzveidīgo sadarbību starp Baltijas valstu Lietuvas Igaunijas un Latvijas rakstnieku organizācijām, tika iniciēta Baltijas asamblejas balvas literatūrā laureātu darbu izdošana, kas Latvijā no 2020. gada tiek īstenota ar LR Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu. Paralēli citā starptautiskajā projektā tika izstrādāts kopīgs Baltijas valstu literatūras krājums angļu valodā “No More Amber”, kura pirmais numurs izdots 2021. gada vasarā. Tāpat LRS īsteno virkni lokālāku projektu sadarbībā ar dažādām Latvijas kultūras institūcijām, pašvaldībām, Valsts Nodarbinātības aģentūru u.c. organizācijām.  

Seko līdzi Latvijas Rakstnieku savienības aktualitātēm sociālajos tīklos:
Facebook
Twitter
Instagram
YouTube