Dubultu Rakstnieku nams

Par Dubultu Rakstnieku namu


Dubultu Rakstnieku nams ir vecākā rakstnieku rezidence Latvijā. Tā atrodas populārākā Latvijas kūrorta centrā – gleznainā un leģendām apvītā vietā – blakus celiņam, pa kuru izcilā latviešu dzejniece Aspazija ik dienu gājusi pastaigās gar jūras krastu, smeļoties iedvesmu saviem darbiem. Dubultu Rakstnieku nams ir klusa un komfortabla rezidence. Strādājošo rīcībā te ir atsevišķi numuri ar visām ērtībām un bezmaksas Wi-Fi. Mājas virtuve aprīkota ar ledusskapjiem, veļas mazgājamajām mašīnām un visu nepieciešamo inventāru ēdiena atavošanai. Šī ir ideāla vieta radošam darbam, pastaigām gar jūras krastu un izbraukumiem ar velosipēdu. Savu auto iespējams novietot rezidences pagalmā aiz nolaižamās barjeras.

Latvijas Rakstnieku savienība sniedz Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) konkursos projektus, kas atbalsta gadījumā nodrošina autoru uzturēšanos Dubultu Rakstnieku namā vienu mēnesi gadā, maksājot rezidentiem  dienasnaudu. Pieteikumi uz šīm vietām tiek izvērtēti konkursa kārtībā, tos izskata Latvijas Rakstnieku savienības administrācija. Konkursos netiek izskatītas kandidatūras, kas  nav nokārtojušas saistības ar VKKF un iekļautas  fonda parādnieku sarakstā un/vai nav nomaksājušas LRS biedra naudu.  Atbalstīti tiek izskatīti pretendenti, kas atbilst VKKF Literatūras nozares projektu konkursa nolikuma prasībam (netiek atbalstīti dramaturģijas tekstu autori!). Prioritāte ir Latvijas Rakstnieku savienības biedru pieteikumiem.  Pēc projekta beigšanas tā īstenotājam jāiesniedz atskaite LRS par paveikto VKKF noteiktajā kārtībā.

Rakstnieku mājā Dubultos iespējams uzturēties arī ar Jūrmalas pilsētas radošajām stipendijām. Dzīvošana un atskaitīšanās par paveikto šajā gadījumā notiek saskaņā ar Jūrmalas pilsētas domes noteikto kārtību un stipendijas nolikumu. Informāciju var atrast šeit: https://www.jurmala.lv/lv/kultura/kulturas_projekti/radosa_darba_stipendijas/

Pārējā laikā iespējams uzturēties Dubultu Rakstnieku namā par saviem līdzekļiem, atbilstoši Latvijas Rakstnieku savienības valdes noteiktajiem tarifiem. Citu Latvijas radošo savienību biedri šajā ziņā tiek pielīdzināti Latvijas Rakstnieku savienības biedriem. Par iespējām pretendēt uz finansējumu VKKF informējam biedrus e-pastā un mājaslapā www.rakstnieciba.lv, ja saņemts attiecīgais piešķīrums.

Informācija par iespējām dzīvot, pašiem apmaksājot rezidenci, var saņemt rakstot uz e-pastu e-pasts: dubulturezidencelrs@gmail.comm vai zvanot pa tālruni +37128326756. Izcenojumus var skatīt šeit: https://rakstnieciba.lv/cenradis/ 

Pandēmijas laikā rezidencē ir jāievēro visi valstī spēkā esošie ierobežojumi.