Kaspars Simanovičs “Torņakalna sprediķi”

DG_putnu osta_vaks_drukai

Vasarsvētku ieskaņā pie lasītājiem dodas Rīgas Lutera draudzes mācītāja Kaspara Simanoviča (1972) sprediķu izlase “Torņakalna sprediķi”. Krājumā iekļautas pēdējo divu gadu laikā Latvijas lielākās luterāņu draudzes dievkalpojumos teiktās svētrunas, kas sakārtotas atbilstoši četriem gadalaikiem. Kā to paredz žanrs, katrs no sprediķiem ir apcere par kādu Vecās vai Jaunās Derības fragmentu, vienlaikus piedāvājot atbildes uz jautājumiem, kas ir svarīgi ikvienam cilvēkam neatkarīgi no reliģiskās pārliecības. Kā mainīt savu dzīvi? Kā veicināt izaugsmi? Kas var man palīdzēt šaubās, ciešanās, pagurumā? Kur atrast mieru? Daudzi reliģiski un laicīgi domātāji uz šiem jautājumiem centušies atbildēt jau neskaitāmas reizes, taču K. Simanovičs uzskatāmi parāda, ka mūžīgajām tēmām allaž ir iespējama svaiga un mūsdienīga, nereti pat paradoksāla interpretācija. Izlasot Bībeles tekstos tikai to, ko jau iepriekš esam šķietami dzirdējuši vai zinājuši, mēs riskējam palaist garām būtisko, un līdzīgs risks ir arī rutīnas savažotam skatījumam uz savu dzīvi kopumā. Autors aicina pārvarēt ieraduma spēku un palūkoties uz realitāti ar jaunām acīm, lai atrastu Mīlestības ceļu, kurā ikvienam ir iespējama pilnvērtīga savas dzīves izdzīvošana. Grāmatu papildina Reiņa Pētersona ilustrācijas.

 

“Izlasiet Kaspara Simanoviča pārsteidzošos sprediķus! Jūs ne tikai sastapsiet mūsdienīgu, dziļu un iedvesmojošu garīgumu, bet, iespējams, arī pārvarēsiet aizdomas, kas līdz šim kavējušas tuvoties tai neaptveramajai Mīlestībai un Realitātei, ko latviešu valodā mēdzam saukt vārdā Dievs.”

Juris Rubenis
“Kaspara Simanoviča sprediķu izlase ir tieša un draudzīga saruna ar ikvienu, kas meklē atbalsta punktu auglīgām pārmaiņām savā dzīvē. Saturiski bagāto un bieži vien negaidīto Svēto Rakstu interpretāciju caurvij pamatdoma: tikai pieņemot esamību tās daudzveidībā un paverot ceļu mīlestībai, mēs rodam iespēju dzīvot piepildīti.”

Vents Zvaigzne

Līdzīgas ziņas