IZSLUDINĀTS TREŠAIS FANTĀZIJAS UN FANTASTIKAS STĀSTU KONKURSS

Fantāzijas un fantastikas žanru literatūra jau vairākus gadu desmitus ir neatņemama populārās literatūras daļa gan lielākajā daļā rietumvalstu, gan mūsu pašu kaimiņzemēs – Lietuvā un Igaunijā. Latviešu lasītāji turpretim pret šiem žanriem joprojām mēdz izturēties ar piesardzību, jo aizvien vēl sastopams uzskats, ka fantastiskā literatūra nav ņemama nopietni. Lai popularizētu šos žanrus un veicinātu to atpazīšanu Latvijā, Apgādā Zvaigzne ABC jau piekto gadu tiek realizēts projekts “F&F grāmatas” jeb “Fantāzijas un fantastikas grāmatas”. Projekta ietvaros tiek maksimāli veicināta jaunu fantāzijas un fantastikas žanrā rakstītu oriģināldarbu tapšana un izdošana, kvalitatīvu šajos žanros tapušu ārvalstu darbu tulkošana, kā arī fantāzijas, fantastikas un šausmu stāstu konkurss “Sapņu laiks”, kas jau kļūst par iesakņojušos tradīciju. Projektam “F&F grāmatas” ir liela atsaucība – klajā nākuši jau vairāki desmiti fantāzijas un fantastikas oriģināldarbu, ievērību izpelnījušies tādi autori kā Laura Dreiže, Linda Nemiera, Ieva Melgalve, Didzis Sedlenieks un citi. Izdota arī virkne tulkoto fantāzijas un fantastikas darbu – to vidū ir  pusaudžiem adresēti romāni un romānu sērijas, kā arī darbi, kuru autori ir tādi pasaulē atzīti rakstnieki kā Ursula le Gvina, Roberts Holdstoks, Nīls Geimens, Terijs Pračets, Mārgareta Atvuda, Andžejs Sapkovskis u.c.

Lielu atsaucību piedzīvoja arī abi fantāzijas, fantastikas un šausmu stāstu konkursi ar kopīgu devīzi “Sapņu laiks”, kurus Apgāds Zvaigzne ABC izsludināja 2011. un 2014. gadā. Abos konkursos tika iesniegts tuvu pie 100 oriģinālstāstiem, un iesniegtie darbi pārliecināja par latviešu autoru iztēles bagātību: stāstos darbojās gan roboti, gan eņģeļi un raganas, darbība notika gan daudzus tūkstošus tālā nākotnē, alu laikmetā, pilnīgi nepazīstamās pasaulēs, gan tepat Rīgas ielās.

Rūpīga žūrijas darba rezultātā no pirmajā konkursā iesniegtajiem darbiem tika atlasīti 16 labākie stāsti, no otrā konkursa darbiem – 20. Šie stāsti tika izdoti krājumos “Purpura karaļa galmā” (2013) un “Zilie jūras vērši” (2015) ar krāšņu mākslinieka Artūra Bērziņa vāku dizainu. Abi krājumi izpelnījās gan lasītāju, gan preses uzmanību, un to tirāžas šobrīd ir praktiski izpārdotas.

Ņemot vērā šo atsaucību, Apgāds Zvaigzne ABC izsludina trešo latviešu fantāzijas, fantastikas un šausmu oriģinālstāstu konkursu “Sapņu laiks III“. Darbus iespējams iesniegt no 2016. gada 13. jūlija līdz 13. oktobrim, nosūtot tos elektroniskā dokumenta formātā uz e-pasta adresi barbala.simsone@zvaigzne.lv ar norādi “F&F stāstu konkursam”. Stāstam jābūt latviešu valodā, tā apjoms – no 5000 līdz 40 000 zīmēm, ieskaitot atstarpes. Stāstam jābūt autora oriģināldarbam; viens autors drīkst iesniegt vairākus darbus. Vairāk informācijas par iesniegšanas noteikumiem var atrast Apgāda Zvaigzne ABC mājaslapā www.zvaigzne.lv sadaļā “Konkursi”.

Labākie darbi tiks publicēti trešajā latviešu autoru fantāzijas, fantastikas un šausmu stāstu krājumā. Trīs labāko stāstu autorus gaida arī balvas.

Līdzīgas ziņas