Nataša Mosterte “Tumšā lūgšana”. Jaunā gadsimta trilleris

DG_TumsaLugsana_vaks_drukai

Izdevniecība “Dienas Grāmata” sērijā “Jaunā gadsimta trilleris” laidusi klajā Natašas Mostertes romānu “Tumšā lūgšana”, kas vedina lasītāju risināt vienu no aizraujošākajiem un joprojām neatbildētajiem 21. gadsimta izaicinājumiem – atmiņas noslēpumu, kurš, iespējams, glabā atbildi uz urdošo jautājumu: kas mēs esam. Mēs uztveram atmiņas kā mūsu dzīves stāstu, bet cik daudzi no šiem mentālajiem attēliem un emocijām, ko atsaucam atmiņā, ir precīzi un vai tie atspoguļo reāli notikušo? Un vai tam ir nozīme?
Sērijā “Jaunā gadsimta trilleris” jau iznākušas divi Natašas Mostertes romāni – “Raganu sezona” (2009) un “Sargātāja” (2010).

Rakstniece un scenāriste Nataša Mosterte ir dzimusi Dienvidāfrikā. Viņa studējusi Johannesburgā un Ņujorkā, ieguvusi zinātniskos grādus leksikogrāfijā un lingvistikā. “Tumšā lūgšna” ir autores sestais romāns.
Piecu gadu vecumā Dženili piedzīvo savas mātes slepkavību. Bērna prāts šīs atmiņas ir pamanījies izdzēst, taču, būdama jau pieaugusi, Dženili kādudien negaidīti un neizskaidrojami visiem, visdrīzāk, arī sev, pilnībā pārvēršas, burtiskā nozīmē kļūstot par kādu citu – par kādu Eloīzu Bleiku -, un pamet mājas. Viņas aizbildnis uzsāk meitenes meklēšanu, un neviens nezina, kur – un pie kā – šie meklējumi viņus novedīs.

“Žilbinoši gudri un oriģināli… atliek vien apbrīnot autores raganīgās spējas apburt lasītājus”
Daily Mail

“Mostertes gudri sarakstītais romāns nepārkāpj žanra robežas. Tas šīm robežām izbrāžas cauri.”
Observer

“Pirmsmiega lasāmviela drosmīgajiem”
The Times

 
No angļu valodas tulkojusi Lilija Berzinska

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis

Līdzīgas ziņas