Izdevniecībā “Neputns” klajā nāk albums “Alvis Hermanis” un režisora dienasgrāmata

alvis-hermanis_vaks     alvis-hermanis-dienasgramata

Albums “Alvis Hermanis” ir vizuāli krāšņs un emocionāli bagāts izdevums, kurā iekļauta attēlu izlase no 43 vizuāli interesantākajām Alvja Hermaņa izrādēm, Edītes Tišheizeres eseja, Sarmītes Ēlertes intervija ar režisoru, kā arī Normunda Naumaņa kritiku fragmenti. Albums izdots latviešu un angļu valodā divos atsevišķos izdevumos. Savukārt “Dienasgrāmata” ir Alvja Hermaņa pierakstītais 2015./2016. gada sezonas laikā.

“Par šādu izdevumu jau sen tika runāts ar Normundu Naumani, teātra kritiķi, kurš savulaik pirmais atbilstoši novērtēja Alvja Hermaņa ienākšanu teātrī un turpināja būt viņa izrāžu azartisks recenzents. Diemžēl liktenis lēma citādi. Naumaņa recenziju fragmentus šai attēlu izlasei atlasīja Sarmīte Ēlerte – viņa kolēģe laikrakstā “Diena” un draugs. Kā ilggadīga Hermaņa teātra notikumu līdzjutēja un varbūt pat vienīgā, kas redzējusi visas Alvja Hermaņa ārpus Latvijas tapušās izrādes, Ēlerte tika aicināta veidot interviju ar Alvi Hermani. Pats viņš piekrita uzrakstīt īsu ieceres komentāru katrai no izrādēm. Bet ievada eseju uzrakstīja erudītā teātra zinātniece un kritiķe Edīte Tišheizere. Albuma dizainu ar lielu pietāti un rūpību veidoja māksliniece Inese Hofmane,” albumu raksturo tā sastādītāja Laima Slava.

Savukārt par dienasgrāmatu, kas pierakstīta 2015./2016. gada sezonas laikā, režisors saka: “Protams, šī nebūs gluži īsta dienasgrāmata. Jo es jau no sākuma zinu, ka to lasīs man sveši cilvēki. Kāpēc man tas vajadzīgs? Labs jautājums. Es, piemēram, negribētu, ka grāmatu par mani un manu darbu raksta kāds cits. Jo neesmu pārliecināts, ka jel kurš cits, izņemot mani, ir spējīgs saprast – ar ko es īsti nodarbojos un kas aiz visa tā stāv. Es pats pamēģināšu to uzrakstīt.”

Albums “Alvis Hermanis”

Sastādītāja: Laima Slava

Tekstu autori: Alvis Hermanis, Normunds Naumanis, Edīte Tišheizere, Sarmīte Ēlerte

Dizains: Inese Hofmane

Apjoms: 640 lpp.

Cena “Neputna” galerijā: 49 EUR

Alvis Hermanis “Dienasgrāmata”

Teksta autors: Alvis Hermanis

Dizains: Dita Pence

Apjoms: 248 lpp.

Cena “Neputna” galerijā: 7 EUR

 

 

 

Grāmatu var iegādāties “Neputna” galerijā Tērbatas ielā 49/51, labākajās Latvijas grāmatnīcās, interneta veikalā www.neputns.lv.

 

 

19.09.2016

 

Sekojiet “Neputna” jaunumiem:

www.facebook.com/neputns

www.//twitter.com/apgadsNeputns

 

 

 

 

 

 

 

Apgāds „Neputns”

Tērbatas iela 49/51-8, Rīga LV-1011

Tālr. 67222647, fakss 67292698, e-pasts: neputns@neputns.lv

www.neputns.lv (mājaslapa un interneta veikals)

 

Līdzīgas ziņas