29. oktobrī Liepājā sāksies „Dramaturģijas pamatu īsais kurss”

Dramaturģijas pamatu intensīvie kursi pulcē klausītājus jau piecus gadus. Šī pieredze to rīkotājiem ne tikai ik reizi ļauj pilnveidot apmācības, bet šoruden arī īstenot senāku ieceri – doties ārpus Rīgas.
„Katrā kursu izsludināšanas reizē saņemam pieteikumus no ļaudīm, kas labprāt piedalītos, ja vien darba dienu vakaros nebūtu jādodas uz Rīgu,” stāsta kursu pasniedzējs Lauris Gundars. „Tā kā viens no mūsu mērķiem ir jaunu talantu atrašana, tad pirmo reizi dodamies savdabīgā ekspedīcijā, šoreiz uz Liepāju. Tas gan nenozīmē, ka sagaidām tikai liepājnieku interesi – Kurzeme ir liela. Turklāt tiksimies visiem ērtā laikā – sestdienās.”
Līdzās teorētisko zināšanu apguvei kursu klausītāji analizēs jau esošus dramaturģijas tekstus, izrādes un filmas, bet praktiskās radošās rakstīšanas nodarbības vadīs liepājniece, dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce. Kurss paredzēts ikvienam, neatkarīgi no zināšanu pielietojuma mērķa, arī tiem, kas vēlas paraudzīties uz teātra un kino norisēm kvalificētāk. Gaidīti tie, kuri piekrīt apgalvojumam, ka dramaturģija ir košs dzīves nospiedums, kas uzrāda mūsu pašu dzīvju likumsakarības.
„Labi, ka brīdī, kad tev pašam rodas nojautas, ierodas kāds, kas tās padara apzinātas. Kursu iespaidā manas lugas bura nupat jau sāk iegūt krāsas. Vēl jau tiešām tas ir tik tikko, bet esmu apaugļota. Tagad jāiznēsā.” – tā kursu nozīmi raksturo pavasara sesijas dalībniece Gunta.
Kursu klausītāji tiksies divus mēnešus reizi nedēļā Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes telpās Kūrmājas prospektā 13.  Pirmā nodarbība notiks 29. oktobrī plkst. 12.00. Kursu pasniedzēji – Lauris Gundars un Rasa Bugavičute-Pēce.
Vairāk – www.darbnicas.lv . Jautājumi un pieteikšanās e-pastā: 11@darbnicas.lv
„Darbnīcas” atbalsta Liepājas universitāte, LR Kultūras ministrija un VKKF.

Līdzīgas ziņas