Izdevniecība “Neputns” izdod ceturto grāmatu detektīvstāstu sērijā bērniem “Mākslas detektīvi”

operacija-maska_vaks

Sērijas ceturtajā grāmatā “Operācija MASKA” mazie detektīvi Poga un Teo turpina izmeklēt ievērojamāko Latvijas mākslinieku mākslas darbu noslēpumus. Šoreiz pēdu dzīšana notiek ne tik senajos padomju gados, un mākslinieks ir neviens cits kā gleznotājs, performanču rīkotājs, Egocentra organizācijas dibinātājs un vienīgais biedrs, sēņu eksperts, tēlnieks un instalāciju mākslinieks Miervaldis Polis. Sērijas autore ir Luīze Pastore, māksliniece – Elīna Brasliņa.

Kamēr citi atpūšas laukos, Teo, Poga un Komats pašā Rīgas centrā – Daugavas krastmalā – atrod apraktu dārgumu seifu, kurā noglabāta kāda savāda, spīdīgi dzeltena maska. Kad Teo masku uzlaiko, detektīvu priekšā sāk atdzīvoties nevaldāmais Bronzas cilvēks, kas izspēlē ar bērniem karstgalvīgus jokus. Lai noskaidrotu maskas atdzīvošanās noslēpumu, detektīvi dodas mākslas pasaulē un šoreiz nokļūst laikā, kad mammas un tēti vēl bija bērni – nesenos laikos, ko sauca par padomju gadiem! Ar maskas palīdzību Teo acumirklī kļūst par vietēja mēroga slavenību, un trijotne uz savas ādas izdzīvo Bronzas cilvēka leģendu.

Detektīvstāstu sērija bērniem “Mākslas detektīvi” aicina nokļūt mākslas aizkulisēs, dodoties piedzīvojumu un noslēpumu pilnā pasaulē, kas atrodas “otrpus gleznām”. Mākslai pa pēdām dodas mazie detektīvi Teo, Poga un takšelis Komats, kuri aizraujošā piedzīvojumu sērijā izmeklē ievērojamāko Latvijas mākslinieku darbu noslēpumus. Sērijā iznākušas grāmatas “Pazudušais pērtiķis”, “Neredzamais cilvēks”, “Svešinieka atnākšana” un “Operācija MASKA”.

Sērijas grāmatas saņēmušas atzinību gan Latvijā, gan citur. Par pirmajām divām sērijas grāmatām “Pazudušais pērtiķis” un “Neredzamais cilvēks” Luīze Pastore saņēmusi Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā, par grāmatu “Svešinieka atnākšana” – Latvijas Literatūras gada balvu 2015. Savukārt grāmata “Neredzamais cilvēks” iekļauta prestižajā bērnu un jaunatnes literatūras katalogā “The White Raven 2016”, kurā ik gadu Minhenes Starptautiskā Jaunatnes bibliotēka iekļauj 200 labākos bērnu literatūras darbus, kas pelnījuši pasaules uzmanību pateicoties to universālajai tematikai, inovatīvajam literārajam un/vai mākslinieciskajam stilam.

Apjoms: 60 lpp.

Cena “Neputna” galerijā: 6 EUR

Atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, Ventspils Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja, Dina un Jānis Zuzāni

Grāmatu iegādāties var „Neputna” galerijā Tērbatas ielā 49/51, labākajās Latvijas grāmatnīcās, kā arī interneta veikalā www.neputns.lv.

Līdzīgas ziņas