Iznāk Jura Zvirgzdiņa un Gundegas Muzikantes grāmata bērniem “Ko nolaupīja gaisa balons”

celojums_vaks_150

Bērnu grāmatu izdevniecība “Liels un mazs” laiž klajā Jura Zvirgzdiņa stāstu bērniem “Ko nolaupīja gaisa balons jeb Tobiass, Paulīne un Kaķis ceļo uz Spāniju”. Grāmatu krāšņi ilustrējusi māksliniece Gundega Muzikante.

 

Juris Zvirgzdiņš radījis vēl vienu pasakainu un jautru ceļojuma stāstu, kas, apvienojot reālo un fantastisko, ļauj iepazīt pasauli. Šoreiz kādai rotaļu pelei, kas aizmaldījusies no mājām, ir jāceļo pāri visai Eiropai, lai tās atkal atrastu. Protams, viņa neceļo viena, bet kopā ar rotaļu lāci Tobiasu.

 

Grāmatā lido ne tikai palaidnīgais gaisa balons, kas aiznes nezināmā virzienā peli Paulīni, lācīti Tobiasu un viņa draugu Kaķi. Lido arī varavīksnes fejas, motocikls, raganas slota un pasta baloži. Draugus, kas iepazīstas gan ar vācu rūķiem, gan ar muzikālajiem Spānijas čigāniem un pašu karali, ved daudzkrāsains autobuss un auto, kam viens ritenis izgrauzts no siera. Gundegas Muzikantes perfektās ilustrācijas, kurās, tāpat kā stāstā, reālais saplūst ar fantāziju, padara visu notiekošo apbrīnojami ticamu.

 

Brīnumbraucamie aizved ceļotājus uz brīnumainu vietu, kur visi pazudušie atkal satiekas – uz seno Galīsijas pilsētu Santjago de Kompostelu Spānijas ziemeļos. Paulīne gan tur atrod nevis mājas, bet gan savus mājiniekus – mākslinieci Linu, viņas meitiņu Ulu, rotaļu lācenīti Mihalīnu un sunīti Punktiņu. Bet mājas un mājinieki – tas jau ir gluži viens un tas pats, varbūt pat svarīgāk.

 

Jura Zvirgzdiņa stāsts ir arī veltījums lietuviešu ilustratorei Linai Dūdaitei un latviešu un lietuviešu bērnu grāmatu autoru draudzībai.

 

Ja nu gadījumā kādam bērnam jau pielipuši lipīgie televizora vārdi „problēma”, „situācija”, „autentisks” un vēl virkne visādu svešvārdu, ko var lietot vietā un nevietā, lasot viņš var šo vārdu nozīmi pārdomāt kopā ar lācīti Tobiasu.

 

Grāmatas dizainu veidojuši Rūta Briede un Artis Briedis, izdošanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

Izdevniecības “Liels un mazs” grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības birojā Tērbatas ielā 49/51-12 un mājas lapā www.lielsmazs.lv, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos, galerijā „Istaba”, veikalā „M50”, grāmatu un kultūrpreču mājā “NicePlace Mansards”, veikalā “Mazputniņš”, veikalā “Muhamors”, LNMM zīmola fonda suvenīru veikalos un citur.

Sekot izdevniecības jaunumiem var twitter.com/lielsunmazs, facebook.com/lielsunmazs, facebook.com/BIKIBUKS.

Līdzīgas ziņas