“Rīgas detektīva” sērijā iznācis jaunākais Franciskas Ermleres mākslas detektīvs – romāns “Meistarstiķis”

“Rīgas detektīva” sērijā iznācis jaunākais Franciskas Ermleres mākslas detektīvs – romāns “Meistarstiķis”. Šoreiz autore pievēršas teātrim un tā aizkulisēm.

Meistarstiķa intrigai izmantots viens no mistiskākajiem literatūras darbiem Mihaila Bulgakova romāns Meistars un Margarita. Autore teātri vārda tiešākajā nozīmē izved ielās. Tramvajs notriec sievieti, kuras nāvi varētu uzskatīt par nejaušu nelaimes gadījumu, ja vien viņa nebūtu Margaritas lomas tēlotāja un… bagāta īpašuma vienīgā mantiniece. Tiek uzsākta izmeklēšana, kurā piedalās advokāts Andrejs Vanags.

Franciskas Ermleres romāns ir klasisks mākslas detektīva žanra romāns ciklā Rīgas detektīvs“. Autores uzmanības lokā ir gaismas un ēnas attiecību pētīšana, īstas dzīves un teātra spēles nošķiršana, cilvēka spēja vai nespēja pieņemt savu Likteni. Meistarīgi savītais un grodais sižets un smalki niansētais galveno varoņu portretējums lasītājiem ļaus baudīt īstu un satraucošu literatūru detektīvu.

Franciska Ermlere: “Rīga ar savu neatkārtojamo māksliniecisko kamertoni, savdabīgiem cilvēku un kultūrvides noslēgtību ir ideāla nozieguma vieta. Bet, par māksliniekiem runājot, vienmēr ir jāatceras, ka jebkuras lielas mākslas pamatā ir vēl lielākas kaislības. Un jebkura kaislība ir pirmais solis uz noziegumu.

Grāmatas izdošanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds.

Līdzīgas ziņas