Jauns Jūnasa Jūnasona romāns

Zviedru rakstnieks Jūnass Jūnasons pasaules slavu un atzinību saņēmis, jau iznākot pirmajam romānam “Simtgadnieks, kas izkāpa pa logu un pazuda”, – grāmata izdota neskaitāmās valstīs, un tās kopējais metiens pasaulē sasniedzis vairākus miljonus, pēc tās motīviem uzņemta arī filma. Arī viņa nākamā grāmata “Analfabēte, kas prata rēķināt” priecēja lasītājus daudzās valstīs, to skaitā Latvijā. Tikko iznācis Jūnasa Jūnasona jaunākais romāns “Slepkavnieks Anderss un viņa draugi (un dažs labs nedraugs)”.

Dažādi dīvaiņi sastopami visos Jūnasa Jūnasona romānos, un arī šis nav izņēmums. Joanna Šelandere ir neticīga mācītāja bez draudzes, principiem un ienākumiem, Pērs Pēršons – administrators mazītiņā viesnīcā, kas reiz bijis bordelis. Bet Slepkavnieks Anderss patiešām ir slepkavnieks, vīrs, kurš pats neatceras, kā viņam gadījies trīs reizes (ar padsmit gadu intervālu, kas pavadīts ieslodzījuma vietās) dažādos veidos nogalināt cilvēkus. Jaukā trijotne sastopas neapskaužamā situācijā – kāds dīvains vīrs Pēram uzticējis aploksni ar naudu, kas nododama Slepkavniekam Andersam. Sīkums, vai ne? Bet aploksnē ir tikai puse summas… un situācijās, kad pazudusi nauda, agresīvi var kļūt pat ļoti rāmi un līdzsvaroti cilvēki, kur nu vēl slepkavnieki. Pērs gribētu tikt vaļā no aploksnes un, ja iespējams, palikt dzīvs. Slepkavnieks Anderss gribētu visu naudu. Bet dīvainā mācītāja Joanna gribētu sākt jaunu dzīvi – bagātu, drošu un visādā ziņā lielisku. Trijotnei sastopoties, šķīst dzirksteles, top uzceltas (un sagrautas) dažas gaisa pilis un dzimst ideālā biznesa ideja…

Jūnasa Jūnasona rakstnieka talants slēpjas prasmē radīt brīnišķīgas situāciju komēdijas, kuru fonā kā pilsēta naktī gaiši uzmirdz dažādas mūsdienu pasaules aktualitātes. Viņa radītie varoņi vienlaikus  ir kariķēti un smieklīgi, cilvēciski un skumji, un viņu mazās un lielās viltībiņas, kas izdomātas, lai sekmīgi airētos uz priekšu tai sabangotajā un bīstamajā milzu jūrā, ko mēs visi saucam par dzīvi, brīžiem liek pasmaidīt un pat skaļi smieties, bet šad tad izraisa rezignētu smaidu. Un lasītājs pieķer sevi turam īkšķi par to, lai romāna dīvainajiem varoņiem viss izdotos – pat tad, ja viņu spēlītes ir pretlikumīgas un bīstamas apkārtējiem.

Šī ir grāmata, kuru droši var dāvināt mīļotajam vīrietim vai tētim (un tad slepeni izlasīt arī pašai!).

Pieejama arī e-grāmata.

No zviedru valodas tulkojusi Inga Grezmane.

Līdzīgas ziņas