Klajā nācis pasaules literatūras klasikas darbs — Dantes Aligjēri “Jaunā dzīve”

Apgāds “Jumava” laidis klajā vienu no pasaules literatūras klasikas darbiem Dantes Aligjēri “Jauno dzīvi”.

Dante Aligjēri bija itāļu dzejnieks un filozofs, viens no itāļu literārās valodas pamatlicējiem.

Dantes “Komēdija” (Dž. Bokačo to vēlāk nosauca par “Dievišķo komēdiju” (itāļu La divina commedia)) tiek uzskatīta vienlaikus par vienu no izcilākajiem darbiem gan viduslaiku, gan renesanses literatūrā. Citi Dantes nozīmīgākie darbi ir Convivio (“Dzīres”) un La vita nuova (“Jaunā dzīve”). Dantes traktāts “Par tautas valodu”, sākotnēji rakstīts latīņu valodā, tiek uzskatīts par pirmo zinātnisko darbu romāņu valodniecībā.

Itāļu literatūras dižgara Dantes Aligjēri (1265–1321) darbā “Jaunā dzīve” apkopoti soneti, kas veltīti Beatričei Portinari, pret kuru dzejnieks lolojis maigas jūtas visa mūža garumā.

Tas ir viens no neparastākajiem mīlas stāstiem pasaules vēsturē: dzīves laikā abu ceļi krustojās tikai dažas reizes, un dižciltīgajai florencietei Beatričei bija lemts iziet par sievu pie cita, tāpat kā pašam Dantem — kļūt par citas sievietes vīru. Taču tas neliedza dzejniekam godbijīgi dievināt daiļo donnu un padarīt viņas vārdu nemirstīgu, iemūžinot vispirms “Jaunajā dzīvē”, bet vēlāk arī “Dievišķajā komēdijā”.

Grāmatas atvēršana norisināsies 7. februārī, otrdien, plkst. 18:00 Itālijas vēstniecībā Teātra ielā 9.

 

Grāmatu meklējiet visās Latvijas grāmatnīcās!

Līdzīgas ziņas