Stāstu grāmata bērniem “Salmenīte, Čībiņa un negantais skolasbērns”

Kā izturēties pret bērnu sāncensību un ķildām? Ar humoru–  komisks stāsts no Somijas “Salmenīte ,Čībiņa un negantais skolasbērns”.

Izdevniecība “Pētergailis” ir  laidusi klajā somu rakstnieču – māsu Sinikas un Tīnas Nopolu stāstu grāmatu bērniem „Salmenīte, Čībiņa un negantais skolasbērns”, no somu valodas tulkojusi Maima Grīnberga.

„Salmenīte, Čībiņa un negantais skolasbērns” ir komisks stāsts par to, kā mazā māsa, lielākajai uzsākot skolas gaitas, jūtas vientuļa un izlemj rīkoties, lai pievērstu sev uzmanību. Vecākā māsa Salmenīte ir diezgan rātns bērns, toties Čībiņa, jaunākā māsa – īsta negantniece un visu delverību ierosinātāja. Tie bērni, kuriem ir brāļi vai māsas, noteikti atpazīs mūžīgo sāncensību starp jaunākajiem un vecākajiem bērniem, kurā īpaši izceļas jaunākie bērni.Viņu aktivitātei,radošajai pieejai cīnā par vietu „zem saules” un vecāku uzmanību nav robežu, ko ar savām darbībām pierāda Čībiņa. Viņa „prasmīgi” izjauc vecākās māsas Salmenītes klases pārgājienu, pārliecinoši piemāna policistus un veiksmīgi uzdodas par vecāko māsu, iesaistoties klases stundās. Tomēr piedzīvojumi šoreiz beidzas labi,  un uzvar māsu draudzība. Nav gan zināms, cik ilgi noturēsies šis trauslais „pamiers”.

Somijā populārajā grāmatu sērijā par māsām Salmenīti un Čībiņu iznākušas daudzas jo daudzas grāmatas, stāsti uzņemti filmā, iestudēti teātrī un operā. Latviski līdz šim izdoti divi šīs sērijas stāsti.

Somu rakstnieces – māsas Sinika (1953) un Tīna (1955) Nopolas (Sinikka Nopola, Tiina Nopola) daudz raksta divatā. Sarunājoties un strīdoties kopā radītas vairāk nekā 40 asprātīgu dialogu pilnas grāmatas. Autores apbalvotas ar Somijas valsts Bērnu kultūras balvu, kopā ar ilustratori Sallu Savolainenu (Salla Savolainen) nominētas H.K.Andersena balvai, ilustratore saņēmusi prestižo Rūdolfa Koivu balvu.

Grāmata izdota ar FILI – Finnish  Literature Exchange atbalstu.

 

Līdzīgas ziņas