Notiks Latvijas Literatūras gada balvas pasniegšanas ceremonija

Piektdien, 2017. gada 21. aprīlī, plkst. 18 mūzikas namā „Daile” notiks Latvijas Literatūras gada balvas pasniegšanas ceremonija, kurā tiks paziņoti un apbalvoti laureāti katrā no piecām nominācijām, sveikta speciālbalvas ieguvēja – literatūrzinātniece Anita Rožkalne, kā arī godināts mūža balvas ieguvējs – dzejnieks un tulkotājs Uldis Bērziņš par izcilu ieguldījumu Latvijas rakstniecībā un Latvijas kultūrvides un valodas bagātināšanā ar nozīmīgiem pasaules kultūrtekstiem.

Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) ekspertu komisija – rakstniece Dace Rukšāne-Ščipčinska, literatūrzinātniece Sigita Kušnere, rakstniece un redaktore Rudīte Kalpiņa, rakstnieks un literatūrkritiķis Guntis Berelis, kultūras žurnāliste un literāro projektu vadītāja Liega Piešiņa, literatūrzinātniece Sandra Ratniece, literatūras skolotāju kuratore Ilze Mazpane, literatūrzinātniece Eva Eglāja–Kristsone un rakstnieks Egīls Venters – par labākajiem Latvijā 2016. gadā izdotajiem literārajiem darbiem dzejā, prozā, bērnu literatūrā, kā arī tulkojumu un debijas kategorijā atzinusi:

            LABĀKAIS DZEJAS DARBS

Ronalds Briedis „Zāles pret nemirstību”, Neputns

Juris Kronbergs „Uz balkona / bet ja visu laiku…”, Dienas Grāmata

Edvīns Raups „Uguns nedrošs pulss”, Jāņa Rozes apgāds

Māris Salējs „Kā pirms pērkona”, Pētergailis

Ruta Štelmahere „Krekls”, Neputns

            LABĀKAIS PROZAS DARBS

Pauls Bankovskis „Trakie veči”, Dienas Grāmata

Jana Egle „Gaismā”, Lauku Avīze

Laima Kota „Istaba”, Dienas Grāmata

Gundega Repše „Bogene”, Dienas Grāmata

            LABĀKAIS ORIĢINĀLDARBS BĒRNIEM

Uldis Auseklis „Kaķēns margrietiņās”, Lauku Avīze

Lilija Berzinska „Lamzaks meklē Lamzaku”, Dienas Grāmata

Lelde Stumbre „Pūcīte ar zeltainajām acīm”, Zvaigzne ABC

Kārlis Vērdiņš „Tētis”, Liels un Mazs

            LABĀKAIS TULKOJUMS

Dena Dimiņa tulkotais Selīna romāns „Ceļojums līdz nakts galam”, Jāņa Rozes apgāds

Maimas Grīnbergas tulkotais Jāna Unduska eseju krājums „Boļševisms un kultūra”, Neputns

Māras Poļakovas tulkotais Serhija Žadana romāns „Džezs pār Donbasu”, Jāņa Rozes apgāds

Zigurda Skābarža tulkotais Ērvina Velša romāns „Porno”, Dienas Grāmata

            SPILGTĀKĀ DEBIJA

Svens Kuzmins „Pilsētas šamaņi”, Dienas Grāmata

Ilga Raščevska „Norakstītie”, Zvaigzne ABC

Jānis Tomašs „Melnie darba cimdi”, Pētergailis

Dace Vīgante „Ledus apelsīns”, Zvaigzne ABC

Balvas ieguvēji katrā nominācijā tiks noteikti ekspertu komisijas balsojumā un saņems naudas balvu, kā arī simbolisko LALIGABAS lampu, ko veidojusi dizaina studija „MĀJO”, iemiesojot ideju par grāmatu kā gaismas simbolu. Noslēguma pasākumā tiks pasniegtas arī vairākas LALIGABAS atbalstītāju balvas.

Šā gada pasākuma sauklis „Vairāk par vārdiem” aktualizē literatūras nozīmīgo rezonansi valodā un ārpus valodas robežām. Balvu pasniegšanas ceremonija noritēs sarunu formātā, meklējot globālas atbildes uz jautājumiem, kas paslēpušies starp rindiņām. Pasākuma radošo komandu veido rakstnieks Svens Kuzmins, režisors Viesturs Roziņš, scenogrāfs Valters Kristbergs un videooperators Guntis Lēmanis. Pasākumu vadīs dzejnieks Toms Treibergs, par muzikālajām intermēdijām rūpēsies Edgars Šubrovskis, Edgars Mākens, Oskars Jansons un Raitis Viļumovs.

Vairāk informācijas par katru nominantu, speciālbalvas un mūža balvas ieguvēju un citām aktivitātem – www.laligaba.lv un ziņu portālā www.delfi.lv.

Lai aktualizētu Latvijas laikmetīgās literatūras procesu, 2017.gada 19. un 20.aprīlī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies izglītības programma un konference „Jaunākā literatūra”, kurā būs priekšlasījumi par mūsdienu literatūras tendencēm, kā arī interaktīvas izglītojošas aktivitātes studentiem un skolēniem. Konferences programma – http://lulfmi.lv/files/2017/Jaunaka-literatura-2017.pdf. Konferenci rīko Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts, papildu informācija un pieteikumi dalībai: info@lulfmi.lv.

Latvijas Literatūras gada balva (LALIGABA) ir nozīmīgākais gada notikums literatūras nozarē, kas nodrošina literāro darbu profesionālu izvērtējumu un atzinību autoriem, kuru darbi bagātinājuši Latvijas rakstniecību. Par balvas norisi kopīgi rūpējas Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja un Latvijas Rakstnieku savienība.

 

Balvu atbalsta: Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Baltic International Bank.

 

Sadarbojas: grāmatnīcu tīkls „Jānis Roze”, grāmatnīcu tīkls „Zvaigzne ABC”, dizaina studija „Mājo”, „NicePlace TELPA”, Raiņa un Aspazijas māja, mūzikas nams „Daile”, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts.

 

Informē: www.laligaba.lv, „Delfi”, „Satori”, „Kultūrzīmes”, „Kultūras Diena un Izklaide”, „IR”, „Domuzīme”, Latvijas Radio, Latvijas Televīzija.

 

Sīkākas uzziņas:

Andra Konste

Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas vadītāja

andra.konste@ventspilshouse.lv, tālr. 29207353

Līdzīgas ziņas