Smadzenes nenoveco, tās mainās

Normens Doidžs, Dr. med.

Smadzenes nenoveco, tās mainās

no angļu valodas tulkojusi Maija Brīvere

 

Jāņa Rozes apgāds izdevis grāmatu „Smadzenes nenoveco,  tās mainās”.

 

Grāmata par revolucionāro atklājumu – par cilvēka smadzeņu spēju pašām sevi pārveidot –, aprakstot to zinātnieku, ārstu un pacientu pieredzi, kuri iepazinuši šo pārsteidzošo transformāciju.

Iztiekot bez ķirurģiskas iejaukšanās un zālēm, viņi iemācījušies izmantot līdz šim nezināmo, neatklāto  smadzeņu spēju mainīties.

 

Kad pirmo reizi dzirdēju ziņu, ka cilvēka smadzenes varētu nebūt tik ļoti ieprogrammētas, kā domājām, izjutu vēlmi pašrocīgi izpētīt un izvērtēt pierādījumus. Šie pētījumi aizveda mani tālu prom no mana ārsta kabineta sienām..

Grāmatas autors Dr. Normens Doidžs

 

Normens Doidžs, psihiatrs un psihoanalītiķis Kolumbijas universitātē un Toronto universitātē, šajā grāmatā iepazīstina ar izciliem zinātniekiem, kuri pielieto šīs novatoriskās metodes praksē, un ar viņu pacientiem. Nesenais revolucionārais atklājums par smadzeņu spēju pašām sevi pārveidot – neiroplasticitāte – apgāž gadsimtu gaitā iesakņojušos priekšstatus, ka cilvēka smadzenes ir nemainīgas.

Ilgu laiku neirologi uzskatīja – ja kāda smadzeņu daļa tiek bojāta, tās funkcijas vairs neatjaunojas. Taču pēdējos gados arvien biežāk izdodas panākt, ka smadzenes pat pēc ļoti nopietnām traumām sevi “restartē”. Izrādās, smadzeņu funkcijas iespējams trenēt. Izmantojot detalizētus sekmīgas ārstēšanas aprakstus un izvērstas intervijas ar nozares vadošajiem pētniekiem, autors pakāpeniski paplašina mūsu zināšanas par smadzeņu darbību, palīdzot izprast daudzas līdz šim neskaidras mīklas.

 

Spoži. Šī grāmata ir brīnišķīga un aizraujoša iespēja atklāt, kādas būtnes mēs patiesībā esam.

Dženeta Vintersone, rakstniece

Apceļojot pasauli un intervējot zinātniekus un viņu izpētes subjektus, Doidžs mums piedāvā patiesus, citu par citu pārsteidzošākus stāstus. Grūti iztēloties, ka ar zinātniskiem faktiem tik pieblīvēta grāmata var būt tik aizraujoša lasāmviela, taču šo nudien ir grūti nolikt malā.

Džefs Zaimans, PositScience 

 

Grāmata ir pieejama visās Jāņa Rozes grāmatnīcās.

Līdzīgas ziņas