Apgāds „Mansards” izdod Harija Vagranta „Ielu muzikanta dienasgrāmatu”

Grāmatā atainota latviešu mūziķa, klejotāja, stopētāja Harija Vagranta pieredze, apceļojot Eiropas galvaspilsētas, muzicējot uz ielām, guļot pilsētas parkos un piedaloties pašpietiekamās komūnās. Ceļojuma apraksts dienasgrāmatā jeb viena vasara maršrutā Latvija–Lietuva–Polija–Slovākija–Ungārija–Austrija–Čehija–Vācija tapis, aizmirstot rutīnu, budžetu un rūpes, lai gan – aizmirst pavisam to nevar un kaut kad nākas atgriezties mājās. Grāmatā lasītājs atklās dažādus stopēšanas veidus, pasaules pilsētu raksturus, veidus, kā pareizi ierīkot guļvietu aiz benzīntanka un kā no alus skārdenes pagatavot mobilu gāzes plīti.

Harijs Vagrants (īstajā uzvārdā Kadiķis) ir ceļotājs, mūziķis grupā “Zāle” un publicists. Beidzis Teoloģijas fakultāti, aizrāvies ar dažādu netradicionālu mūzikas instrumentu spēli. Mazbudžeta ceļošana ir Harija aizraušanās un reizē mēģinājums transcendēt pašam sevi. “Pilna laika ielu muzikants varu atļauties būt tikai reizēm, maksimums, uz kādu pusgadu. Protams, reizēm gribētos ilgāk, jo ielu muzicēšana sevī ietver arī dažādu kultūru iepazīšanu, tomēr man patīk dzīves dinamika, un nereti, pusgadu esot ceļā, sapņoju tikai par gultu un vienu konkrētu vietu, kur palikt.”

Atsauksmes par grāmatu:

“Lai ceļotu tālu un ilgi, nepieciešams daudz kas. Piemēram, kārtīga mugursoma. Bikses. Uzņēmība. Bezrūpīgs un drusku vieglprātīgs noskaņojums. Karte… Nē, ceļot var arī bez kartes. Taču pats svarīgākais — nauda nav vajadzīga. Par naudu vienkārši nevajag domāt. Tieši par to stāsta Harijs Vagrants — kā ceļot tālu un ilgi, bezrūpīgi, ar mugursomu, bet bez naudas.” — Guntis Berelis

„Reizēm, iestrēgstot ikdienas rutīnā, mēdz piemeklēt sajūta, ka varētu vienkārši piecirst kāju, pateikt: “Eh!” un aizlidot. Harijam tas ir izdevies, un ne vienu reizi vien — sekot ceļam, brīvībai, domubiedru un dvēseles brāļu un māsu kopībai šeit un plašajā Eiropā. Ielu muzikanta ceļojumos piedzīvotais ne vienmēr ir garda medusmaize, gadās arī pa kādai rūgtai garozai. Bet kur gan bez tām? Uzdrošinos teikt, ka pēc pāris šo piezīmju izlasīšanas arī jūs steigsieties atrast kādu kartona plāksni, uzskrīpāt uz tās PL un doties ceļā. Kaut vai tikai domās. Un tieši tur jau arī viss sākas!”— Toms Treibergs

Grāmatu meklē  apgādā „Mansards” – http://www.apgadsmansards.lv/lv/book/506/ielu-muzikanta-dienasgramata/ un lielākajās grāmatnīcās visā Latvijā.

 

Līdzīgas ziņas