Jauna latviešu bērnu grāmatu autore – Ulrika Kestere

Tik tikko – maijā – Zviedrijā, apgādā “Opal” iznāca latviešu izcelsmes mākslinieces un bērnu grāmatu autores Ulrikas Kesteres pirmā grāmata “Vilda grannar” (“Nelūgtie ciemiņi”). Jau pirmajos mēnešos grāmata guvusi lielu atsaucību gan mazo lasītāju, gan viņu vecāku vidū, saņēmusi arī ļoti pozitīvas kritiķu atsauksmes. Kā jau mūsdienās, kad ziņas ceļo ātrāk par zibeni, ziņa par Ulrikas Kesteres panākumiem ātri vien nonāca arī Latvijā – caur draugiem un paziņām vietnē facebook. Vēl pirms grāmatas iznākšanas Ulrikas draugi dalījās ar ziņu, un burvīgie zīmējumi ieinteresēja arī latviešu izdevējus. Ātri vien diskusija pārauga teju vai sacensībā par to, kuram būs tas prieks un gods izdot grāmatu par miermīlīgo Trusīti  latviešu valodā, un tikpat ātri Ulrika piekrita grāmatas izdošanai Latvijā. Gan tekstu, gan ilustrācijas radījusi pati autore, bet tekstu no zviedru uz latviešu valodu tulkoja Ulrikas tēvs Uldis Ķesteris (daudziem viņa vārds labi zināms pavisam citā sakarā – Uldis Ķesteris ir ķirurgs-ortopēds, kurš palīdzējis arī daudziem slimniekiem Latvijā!). Mazliet tradicionālākā veidā tiesības izdot grāmatu jau iegādājušies arī izdevēji Francijā.

Grāmatas “Nelūgtie ciemiņi” atvēršanas svētki Latvijā notiks 11. jūlijā pulksten 17.00 Zvaigznes grāmatnīcā Rīgā, K. Valdemāra ielā 6.

Būs arī iespēja tikties ar pašu autori, uzdot jautājumus par grāmatas tapšanu, un, protams, iegūt savā īpašumā burvīgo, bagātīgi ilustrēto grāmatu. Tās galvenais varonis ir miermīlīgais un draudzīgais Trusītis. Kādā jaukā dienā viņš par trim burkāniem (tas gan ir ļoti dārgi, bet Trusītis ir apmierināts ar pirkumu!) iegādājas brīnišķīgu vasarnīcu ar aizaugušu un krāšņu dārzu. Liels ir Trusīša pārsteigums, kad atklājas, ka tādējādi viņš ir ticis arī pie mežonīgiem, nelūgtiem viesiem: dārzā mājo Tīģeris, Lauva, Gepards un Pantera. Zvēri plosās pa dārzu, bradā strūklakā, rauj puķes un plēš no kokiem mizu. Viņi izskatās bīstami un nevaldāmi, turklāt pat nemaksā īri. Ko nu? Satrauktais Trusītis zvana mammai un lūdz padomu, un, lai gan mammas ieteikums viņam šķiet ļoti dīvains, Trusītis piekrīt sarīkot ballīti negantajiem nelūgtajiem viesiem…

Ulrika Kestere (1988) ir dzimusi Latvijā, Liepājā. Četru gadu vecumā kopā ar ģimeni viņa pārcēlās  uz dzīvi Zviedrijā un pašlaik dzīvo Lundā. Ulrika ir fotogrāfe, bērnu grāmatu ilustratore un grafikas dizainere.

No zviedru valodas tulkojis Uldis Ķesteris.

 

 

Līdzīgas ziņas