Grāmata pusaudžiem “Vaboļpuika”- stāsts par eksotisku vaboļu slepeno dzīvi Londonā, intrigām un patiesu draudzību

Izdevniecība Pētergailis ir laidusi klajā britu rakstnieces Mejas Gabriela (pseidonīms M.G. Leonard) stāstu pusaudžiem “Vaboļpuika”, 355.lpp. No angļu valodas tulkojusi Renāte Kārkliņa. Ieva Kolmane.

 

Grāmata “Vaboļpuika” pirmo reizi tika izdota Lielbritānijas izdevniecībā “Chicken House” 2016.gadā un šobrīd ir ieguvusi bestsellera statusu gan savās mājās,gan daudzās pasaules valstīs – ASV, Nīderlandē u.c.

Grāmata ir izdota jau vairāk nekā 40 valstīs un tās uzvaras gājiens turpinās, saņemot nominācijas vairākām Lielbritānijas literatūras balvām, tostarp CILIP Carnegie medaļai un UKLA balvai, kā arī iegūstot prestižo  Branford Boase Award 2017 balvu, kas ik gadu tiek piešķirta izcilam jaunajam autoram par daudzsološāko bērnu grāmatu.

“Vaboļpuikas” stāsts sākas ar to, ka no Londonas Dabas vēstures muzeja vaboļu krātuves telpas noslēpumaini pazudis muzeja zinātnes nodaļas vadītājs Bartolomejs Ketls, Dārka tēvs. Izgaisis no aizslēgtas telpas! Dārks ir spiests pārcelties pie ekscentriskā tēvoča – arheologa Makša, un atklāj, ka blakus dzīvoklī mitinās divi kašķīgi vīreļi un milzīgs daudzums vaboļu. Drīz atklājas, ka vaboles ir pavisam neparastas. Tās ir neticami saprātīgas retu sugu vaboles un viena no tām kļūst par Dārka draugu. Bet kāds sakars vabolēm ar tēva nozušanu un nežēlīgo Lukrēciju Kateri, kura modes aksesuāru izgatavošanā izmanto cietspārņus?  Tas atklāsies, ja Dārks un viņa draugi būs pietiekami drosmīgi, lai turpinātu meklēšanu!

Grāmatas autore par šī stāsta tapšanu atklāj, ka “kopš mazotnes esmu baidījusies no visiem rāpojošiem radījumiem.Vēlāk uzzināju, ka mēdz būt arī skaistas, spilgtu krāsu, pat zelta vaboles, ir vaboles, kas ir ļoti stipras vai izšļāc skābi! Kopš iepazinu, cik fantastiskas mēdz būt vaboles, es pārstāju no tām baidīties un nolēmu uzrakstīt piedzīvojumu grāmatu par vabolēm, kurā tās ir labie varoņi” Aicinām ļauties autores mudinājumam un pieredzei atklāt brīnišķīgo un daudzveidīgo vaboļu pasauli!

Lasītāju ērtībām grāmatas beigās ir īsa entomologa vārdnīca, kas palīdzēs orientēties  vaboļu un kukaiņu nosaukumos.

Drīzumā sekos triloģijas 2.daļa “Vaboļu karaliene”  un 3.daļa “Vaboļu kauja”.

 

Pateicamies par atbalstu grāmatas tapšanā  Latvijas Dabas muzeja pārstāvjiem: vecākajam entomologam Jānim Dreimanim un sabiedrisko attiecību speciālistei Baibai Krustiņai!

 

 

Informācija par grāmatas autori

Meja Gabriela Leonarda (Maya Gabrielle Leonard)

Rakstniece ar izcilību ieguvusi  grādu angļu literatūrā un maģistra grādu Šekspīra studijās Londonas Kinga koledžā.Patlaban autore ir digitālo mediju producente, sadarbojas ar tādiem klientiem, kā Nacionālais teātris. Iepriekš viņa strādājusi par Nacionālā teātra, Karaliskā operas nama un Šekspīra Globa teātra galveno digitālo producenti. Karjeras agrīno posmu M.G.Leonarda pavadījusi mūzikas industrijā, vadīdama neatkarīgu mūzikas izdevniecību “Setanta Records” un mūzikas grupas, no tām ievērojamākā – “The Divine Comedy”. Vēlāk autore apguvusi aktiermākslu, teātra vadību un producēšanā, bet tad nolēmusi pievērsties savu stāstu rakstīšanai. Savu pirmo grāmatu M.G. Leonarda uzrakstīja divpadsmit gadu vecumā par raganu, kuras buramvārdi atgriezušies un vērsušies pret viņu pašu.Tagad viņa raksta katru dienu, parasti agri no rīta vilcienā pa ceļam uz Londonu vai Daikparka kafejnīcā ar skatu uz jūru. Stāsti domāti jauniešiem vai cilvēkiem, kas sirdī jauni, kam patīk daba, savvaļa un tās nepieradinātais, trakais skaistums. Šobrīd M.G.Leonardai šķiet, ka nav nekā tik skaista, nepieradināta un traka kā vaboles. Vairāk informācijas par autori un viņas radošo veikumu varat meklēt   rakstnieces mājas lapā http://www.mgleonard.com.

Gūt priekšstatu par stāsta galveno varoņu un citu vaboļu izskatu varat Latvijas Dabas muzejā: http://www.dabasmuzejs.gov.lv/entomoekspo

 

Līdzīgas ziņas