Izdevniecība “Pētrgailis” ir laidusi klajā čehu autora Miloša Krathvīla (Miloš Kratochvíl) otro grāmatu bērniem “Spocinieki”

Izdevniecība “Pētrgailis” ir laidusi klajā čehu  autora Miloša Krathvīla (Miloš Kratochvíl) otro grāmatu bērniem “Spocinieki” ar Milana Starija (Milan Starý) ilustrācijām.

 

“Spocinieki”- stāsts par divu nešķiramu draugu Mihala un Filipa piedzīvojumiem, kurus puiši bija iecerējuši kā labāk, taču sanāca kā vienmēr, nezaudējot labestību, vēlmi palīdzēt un līdzjušanu.

 

“Spocinieki” Miloša Krathvīla (Miloš Kratochvíl),  Milana Starija (Milan Starý) ilustrācijas, 120.lpp.

No čehu valodas tulkojusi Halina Lapiņa.

“Spocinieki” ir otrā no piecu grāmatu sērijas par divu nešķiramu klasesbiedru Mihala un Filipa piedzīvojumiem.

Pirmā sērijas grāmata “Punktinieki” tika izdota Čehijas izdevniecībā “Mladá fronta” 2009.gadā un šajā laikā kļuvusi par bestselleru gan savās mājās, gan citās pasaules valstīs. Grāmatas ir ieguvušas arī vairākas prestižas Čehijas literatūras balvas un nominācijas.

Mihaels Součeks un Filips Fialka -grāmatas galvenie varoņi ir  nešķirami draugi. Viņiem ir labas sirdis. Ja viņi jūt, ka kādam ir vajadzīga palīdzība, ar joni metas palīgā. Diemžēl parasti rodas sarežģījumi,un uzslavu vietā Mihals un Filips tikai krāj melnos punktus* Palielinoties melno punktu krājumam, puiši iemanto klasesbiedru iesauku – Punktinieki. Dažbrīd šķiet, ka puišu piedzīvojumi sāk attālināties no realitātes un ir kļuvuši par fantāzijas augļiem, taču grāmatas autors šādu varbūtību noliedz, atgādinot, ka “Viss šajā grāmatā ir tīra patiesība.Ja Jums šķitīs, ka nekas tāds nevarēja notikt, tad visdrīzāk tapēc, ka Jums nav pareizā drauga”.

Drīzumā sekos nešķiramo draugu piedzīvojumu turpinājums trešajā sērijas grāmatā “Burvestībnieki”.

 

*(Čehijas skolās sliktu uzvedība dienasgrāmatās skolotāji atzīmē ar melniem punktiņiem)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informācija par grāmatas autoru

Milošs Kratohvīls (Miloš Kratochvíl)

Čehu rakstnieks, scenārists un mīļa humora dzejnieks Milošs Kratohvīls ir dzimis 1948. gadā Prāgā. Studējis Prāgas Kārļa universitātes žurnālistikas fakultātē. Pēc studijām rakstījis dziesmu tekstus, strādājis par sporta redaktoru. No 1980. gada ir scenārists un rakstnieks “uz brīvām kājām”. No 17 gadu vecuma sācis publicēt dzejoļus, stāstus un feļetonus, rakstījis dziesmu tekstus. Labprāt raksta fantastikas (sci – fi) žanrā.

Uzrakstījis vairāk kā 60 televīzijas scenāriju bērniem un pieaugušajiem.

Panākumus un lielu bērnu atsaucību guvis, publicējot draiskus dzejolīšus čehu bērnu žurnālos “Mārsils” un “Saulīte”. Līdzīga dzejiskuma un humora pilnas ir televīzijas pasakas: “Un kā ar mugursomu, karali?”, “Kādi mati ir Zeltmatītei?”, “Par brīnumaino mušu”, “Kā Matejs mācījās par burvi”, u.c.

Publicējis savus darbus virknē čehu izdevniecību –  3 prozas darbus pieaugušajiem un daudzus dzejoļu krājumus un prozas darbus bērniem.

Pie pēdējiem pieder piecu grāmatiņu sērija “Labo darbu vaininieki”, kas Čehijā publicēta laika posmā no 2009. līdz 2012. gadam. Milošs Kratohvīls ir ieguvis daudzas prestižas Čehijas literatūras nominācijas un balvas, viņa darbi ir tulkoti un izdoti daudzās pasaules valodās.

Vairāk informācijas par autori un viņas radošo veikumu varat meklēt atrast  rakstnieka mājas lapā:http://www.milos-kratochvil.estranky.cz/

 

 

Līdzīgas ziņas