Aicinājums pieteikt darbus Egona Līva balvai

 

15. septembrī Liepājā jau astoto reizi tiks pasniegta rakstnieka Egona Līva piemiņas balva Krasta ļaudis. Šā iemesla dēļ Liepājas Kultūras pārvalde izsludina ikgadējo konkursu un līdz 30. jūlijam aicina iesniegt literāros darbus.

Piemiņas balva Krasta ļaudis tradicionāli tiek pasniegta par godu latviešu literatūras klasiķim un kinoscenāristam Egonam Līvam. Rakstnieks ir nesaraujami saistīts ar Liepāju, jūru un tās tematiku. Par to vēsta viņa darbi, kuros viņš allaž aicinājis būt savas zemes patriotiem, neaizmirst jūrniecības nozīmi latviskuma saglabāšanā un valstiskuma nosargāšanā. Lai veicinātu interesi par rakstnieka literāro mantojumu un atbalstītu radošo jaunrades procesu rakstniecībā, reizi gadā tiek pasniegta balva.

Šogad jau ierasti piemiņas balva Krasta ļaudis tiks piešķirta divās kategorijās. Viena no tām atbalsta profesionālo rakstniecību, un tās formulējums ir šāds: «Par labāko oriģinālliteratūras prozas darbu latviešu valodā 2017/2018». Otru balvu saņem skolēni – to piešķir par labāko skolu jaunatnes literāro darbu.

Līdz 30. jūlijam Latvijas izdevniecības un juridiskas personas tiek aicinātas pieteikt konkursam prozas grāmatu, kas izdota pērnā gada otrajā pusē vai šogad, savukārt Latvijas mācību iestāžu audzēkņi aicināti rakstīt un iesniegt stāstus. Abās kategorijās iesniegtajiem darbiem jāietver patriotisma, latviskuma, jūrniecības un sabiedrībā notiekošo procesu aktualizēšana un popularizēšana, kā arī jāatbilst konkursa izvirzītajiem mērķiem, ar kuriem var iepazīties konkursa nolikumā. Ar konkursa nolikumu var iepazīties www.liepaja.lv, sadaļā Kultūra.

Grāmatas nominācijai Labākais oriģinālliteratūras prozas darbs var pieteikt juridiskas personas, rakstot e-pastu uz krasta.laudis@inbox.lv ar norādi Labākais oriģinālliteratūras prozas darbs rakstnieka Egona Līva piemiņas balvai. Grāmatas jāiesniedz trīs eksemplāros Latvijas Rakstnieku savienībā Rīgā vai Liepājas Kultūras pārvaldē Liepājā. Balvu fonds – 1000 eiro.

Nominācijai Labākais skolu jaunatnes literārais darbs Latvijas vidējo un speciālo mācību iestāžu audzēkņi (9.–12. klase) aicināti iesniegt stāstus, kas atbilst konkursa tēmai par latviskumu, patriotiskumu, jūrniecību, sabiedrībā notiekošo procesu aktualizēšanu un popularizēšanu. Darbi jāiesūta līdz šā gada 30. jūlijam elektroniski, rakstot e-pastu uz krasta.laudis@inbox.lv un norādot autora vārdu, uzvārdu, skolu, klasi, skolotāja vārdu un uzvārdu, savu e-pastu, adresi, tālruņa numuru. Darbs jāiesniedz ar norādi Rakstnieka Egona Līva 8. literārās prēmijas radošo darbu konkurss. Balvu fonds 600 eiro.

Iesniegtos darbus abās konkursa kategorijās izvērtēs nozares profesionāļu veidota žūrija. Svinīgā Egona Līva piemiņas balvas Krasta ļaudis apbalvošanas ceremonija notiks Liepājā 2018. gada 15. septembrī pulksten 14.

 

Līdzīgas ziņas

Jaunumi Aicinām atzīmēt autoru dienu! Publicēts: 29. February, 2024
Jaunumi Izsludināta Pārstāvju sapulce Publicēts: 26. February, 2024