Informācija par nodokļu konsultācijām no Latvijas Radošo savienību padomes

Latvijas Radošo savienību padome (RSP) sadarbībā ar LR Kultūras ministriju ir uzsākusi jaunu programmu ar bezmaksas konsultācijām radošām personām un radošajām savienībām (kultūras NVO) par jautājumiem, kas saistīti ar jaunākajām nodokļu izmaiņām, grāmatvedības un juridiskiem jautājumiem.

Jaunās programmas ietvaros konsultācijas tiks sniegtas reizi divās nedēļās grupas semināros Zoom platformā, kā arī rakstiskā veidā, savu jautājumu nosūtot uz e-pastu konsultacijas@makslinieki.lv, un, specifiskos gadījumos, arī individuālu konsultāciju formā. Līdztekus tiks izveidota biežāk uzdoto jautājumu (BUJ) sadaļa RSP mājaslapā www.makslinieki.lv, kur būs atrodamas galvenās atbildes uz tipiskākajiem jautājumiem un situācijām.

Pirmais grupas seminārs Zoom platformā notiks trešdien, 12. maijā, plkst. 17.00, uz to īpaši aicināti pieteikties visi radošie, kurus skars 2021. gada nodokļu izmaiņas, kā arī visi tie, kas vēlas uzzināt vairāk par RSP jauno konsultāciju programmu.

Aicinām reģistrēties semināram, atverot saiti: http://ej.uz/ievadseminars  
Interesentiem, kuri būs pieteikušies līdz 11. maija plkst. 10.00, iepriekš tiks nosūtīta saite uz lekcijas platformu. Reģistrējoties lūdzam norādīt precīzas e-pasta adreses!

Konsutācijas sniegs Linda Miezīte, praktizējoša konsultante un pasniedzēja nodokļu, grāmatvedības, finanšu un juridiskajos jautājumos, SIA “Mensarius”, SIA “Grāmatvedība biznesam” un “Finanšu kompānija Mensarius” valdes priekšsēdētāja ar praktisku pieredzi grāmatvedības uzskaitē maziem un vidējiem uzņēmumiem, SIA, biedrībām, IK un pašnodarbinātām personām.

Konsultācijās ietverto tēmu loks RADOŠĀM PERSONĀM:
– par nodokļu režīmiem un nodokļu nomaksas kārtību,
– grāmatvedības veikšanu, personas tiesībām un pienākumiem,
– izvēle starp “pašnodarbinātu personu” un “saimnieciskās darbības veicēju”,
– pašnodarbinātiem prognozēto ienākumu zem 500 euro mēnesī pieteikšana,
– u.c.

Konsultācijās ietverto tēmu loks RADOŠĀM SAVIENĪBĀM (kultūras NVO):
– par kultūras NVO pienākumiem sociālo iemaksu veikšanā par nepilnas slodzes darbiniekiem, uz uzņēmuma līguma nodarbinātiem, pašnodarbinātajiem, projektos iesaistītām personām un citiem,
– par nodokļu likmēm pēc nodokļu reformas un līgumu veidiem, kādus iespējams slēgt ar fiziskām personām: autoratlīdzības līgums, uzņēmuma līgums, saimnieciskās darbības konts, MUN un citi,
– u.c.

Līdzīgas ziņas