Sveicam Jāņa Baltvilka balvas laureātus!

Foto: Kristians Luhaers

24. jūlijā, īpašā ceremonijā Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā tika pasniegtas Jāņa Baltvilka balvas, sveicot labākos bērnu literatūras autorus un māksliniekus.

Jāņa Baltvilka balva rakstniecībā piešķirta dzejniekam Martam Pujātam par dzejoļu krājumu “Ej nu ej”, ko ilustrējusi Lāsma Pujāte (“Liels un mazs”).

Kā labākais bērnu un jauniešu grāmatu mākslinieks godināts Reinis Pētersons par ilustrācijām Ineses Zanderes garstāstam “Puika ar suni. Otrā burtnīca. Bunkurs” (“Liels un mazs”), Anti Sāra garstāstam “Perts sprukās” (“Liels un mazs”), kā arī Daniila Harmsa dzejoļu krājumam “Ļoti briesmīgs notikums” (“Liels un mazs”).

AS “Latvijas Valsts meži” balva “Jaunaudze” par debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā pasniegta Kitijai Rolei par ilustrācijām Lienes Bērziņas literārajai pasakai “Ķiverēns” (“Be the Bear”).

Portāla “Delfi” simpātiju balvu, kas tika izvēlēta lasītāju balsojumā, ieguva Līva Vecvagare par grāmatu “Mārtiņš Datortārpiņš” (“Zvaigzne ABC”).

Jau iepriekš tika ziņots, ka Jāņa Baltvilka balvas starptautiskās laureātes ir franču rakstniece Delfīne de Vigāna un tulkotāja Inta Šmite par romānu “No un es” (Jāņa Rozes apgāds).

Laureāti saņēma mākslinieces Ineses Brants veidoto balvu – porcelāna “Baltā Vilka” laiviņu – un naudas prēmiju, kā arī iespēju vienu mēnesi dzīvot un strādāt Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā.

Līdzīgas ziņas