Septembra sākumā notiks “Dzejas dienas 2021”

No 3. līdz 12. septembrim Rīgā un citur Latvijā notiks tradicionālās Dzejas dienas, daudzveidīgos pasākumos pulcējot dzejniekus un dzejas cienītājus.

Latvijas Rakstnieku savienība starptautiskā dzejas festivāla “Dzejas dienas” ietvaros šogad organizēs 20 aktivitātes Rīgā ar devīzi “Dzeja dzīvo”, kas apliecina, ka dzejas nozarē arī šajos laikos ir daudz notikumu un jaunumu. Dzejas dienu devīzi tematiski papildinās pasākuma vizuālā identitāte, kuru veidojis mākslinieks Aleksejs Muraško.

Jau ceturto gadu Dzejas dienu rīkošanu veic īpaši izveidota padome, kuras sastāvā šogad darbojas dzejnieki Raimonds Ķirķis, Ērika Bērziņa, Henriks Eliass Zēgners un Madara Gruntmane – Dujana.

Pēdējo gadu laikā jau par tradīciju kļuvis, ka festivālam ir sava vēstniecība peldošajā mākslas centrā “Noass” uz AB dambja, kur notiks vairāki pasākumi. Šogad izveidojusies arī sadarbība ar laikmetīgās mākslas festivālu “Survival Kit 12” – abiem notikumiem būs kopīga atklāšana 3. septembrī.

Dzejas dienu programmas notikumu klāstā pēc vairāku gadu pārtraukuma gaidāma atgriešanās Esplanādē pie Raiņa pieminekļa klasiskās dzejas lasījumos, Rīgas Latviešu biedrības namā notiks dzejnieces Māras Zālītes rīts, bet saietu namā “Vijoļšķūnis” Masakavas ielā 50 pasākumā “Metafiziskā dzeja” tiks godināta Ulža Bērziņa piemiņa.

Dzejas dienu pasākumu klāstā būs arī Baltijas valstu dzejas vakars “Siev.dz” – Igaunijas un Lietuvas autoru lasījumi, atraktīvos izteiksmes veidos dzeju varēs baudīt pasākumos “Ūdensdzeja” jahtu piestātnē “Ostas skati” Ķīpsalā un “Ceļojumā ar dzejniekiem” Ganību dambī, kā arī pasākumā “Dzejnieki liftā” viesnīcā “Hotel Neiburgs”.

Dzejas dienu laikā atsevišķā pasākumā tiks pasniegta žurnāla “Domuzīme” balva, bet festivāla noslēgumā Ojāra Vācieša muzejā notiks pasākums “Atvērt nevar aizvērt” – Dzejas dienu balvai nominēto autoru lasījumi un balvas pasniegšana.

Visi Dzejas dienu pasākumi tiks rīkoti atbilstoši šobrīd spēkā esošajiem epidemioloģiskās drošības noteikumiem.

Ar pilnu Dzejas dienu programmu var iepazīties festivāla interneta lapā dzejasdienas.com. Aktuālā informācija par Dzejas dienu norisēm būs pieejama arī sociālās saziņas vietnēs facebook.com/dzejasdienas un instagram.com/festivalsdzejasdienas.

Festivālu organizē Latvijas Rakstnieku savienība, atbalsta Rīgas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Informatīvie atbalstītāji – Latvijas Rakstnieku savienības literārais mēnešraksts “konTEKSTS”, žurnāls “Domuzīme”, interneta žurnāls “Satori.lv” un Radio NABA.

Līdzīgas ziņas

Jaunumi Aicinām atzīmēt autoru dienu! Publicēts: 29. February, 2024
Jaunumi Izsludināta Pārstāvju sapulce Publicēts: 26. February, 2024