Sākas literatūras festivāls “Prozas lasījumi”

Šodien, 2. decembrī sākas ikgadējais literatūras festivāls “Prozas lasījumi”. Šogad tas norisināsies tiešsaistē no 2. līdz 12. decembrim, katru dienu piedāvājot pasākumus festivāla mājaslapā www.prozaslasijumi.lv, “Prozas lasījumu” facebook lapā, kā arī interneta portālos Satori.lv un Delfi.lv.

 “Prozas lasījumu” šīgada tēma ir literatūras daudzbalsīgums jeb literatūras valodas. Kopumā gaidāmi vairāk nekā desmit dažādi tiešsaistes pasākumi, kuros piedalīsies ap 50 Latvijas un ārvalstu autori.

Festivāls tiks atklāts 2. decembrī plkst. 19.00 ar pasākumu “Literatūras valodas”. 3. decembrī plkst. 19.00 norisināsies Baltijas autoru un tulkotāju diskusija “Baltijas literatūra pasaulē: tulkošanas izaicinājumi un iespējas”, bet plkst. 17.00 – “konTEKSTA” lasījums, kurā piedalīsies literatūras mēnešraksta “konTEKSTS” autori, kas pārstāv dažādas izdevuma rubrikas: Ilze More – bērnu literatūru, Paula Kukle – jauno autoru sadaļu “Laboratorija”, Gita Grīnberga – tulkoto daiļliteratūru, Inga Gaile – prozu. Pasākumu vadīs mēnešraksta galvenā redaktore Signe Viška.

6. – 10. decembrī katru rītu plkst. 11.05 Latvijas Radio 1 raidījumā “Kultūras rondo” viesosies kāds Latvijas prozaiķis: lasījumos piedalīsies Ieva Melgalve, Baiba Zīle, Andris Akmentiņš, Guntis Berelis un Vilis Kasims. Savukārt 6.-10. decembra vakaros “Prozas lasījumu” facebook lapā būs klausāmi atvērtā stāstu konkursa “Pandēmijas laika stāsti” laureātu darbi: Dignas Degtjarovas “Purva bridēji”, Dzintara Hmieļevska “Pirmā Advente”, Sandras Dieziņas “Akmens sirds”, Elīnas Smoļakas “Kandidāti” un Džeinas Šteinbergas “Bērētava”. Pateicoties VKKF mērķprogrammas “KultūrELPA” atbalstam, “Pandēmijas laika stāstu” lasījumiem tiks nodrošināts surdotulkojums latviešu zīmju valodā.

10. decembrī plkst. 19.00 norisināsies Latvijas PEN organizēts lasījums, kurā piedalās autori, kas savos literārajos darbos pārkāpj valodas, žanru, tēmu robežas: Rihards Bargais, Elīna Kokareviča, Laura Šterna, Marija Luīze Meļķe, Vents Vīnbergs. Pasākumu vadīs rakstniece Inga Gaile.

Lai gan “Prozas lasījumu” pamatprogramma tradicionāli norisinās Rīgā, arī šogad turpinās sadarbība ar Prozas lasījumiem Latvijas novados. 12. decembrī plkst. 15.00 tiešsaistē norisināsies Latgales prozas lasījumi, savukārt ar Kurzemes prozas lasījumu laureāta tekstu būs iespējams iepazīties “Prozas lasījumu” noslēguma pasākumā 12. decembrī plkst. 18.00. Noslēguma pasākumu vadīs rakstnieks Haralds Matulis, ar lasījumiem uzstāsies Inga Gaile, Dace Rukšāne, Svens Kuzmins un Kārlis Vērdiņš, kā arī notiks festivāla balvas izloze un pasniegšana.

Festivāls “Prozas lasījumi” norisinās kopš 1995. gada un ir kļuvis par noturīgu un gaidītu pasākumu Latvijas literatūras ainavā, un tā ietvaros ir iespēja redzēt un dzirdēt pašu svaigāko, aktuālāko, kas šobrīd top un nesen ir tapis Latvijas literatūrā. Kopš 2016. gada festivālu rīko Latvijas Rakstnieku savienība. Projekts tiek īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, VKKF mērķprogrammas “KultūrELPA” un Rīgas domes atbalstu.

Ar pilnu festivāla programmu iespējams iepazīties festivāla mājaslapā www.prozaslasijumi.lv. Aktuālā informācija par “Prozas lasījumu” norisēm pieejama sociālās saziņas vietnē https://www.facebook.com/ProzasLasijumi un mājaslapā prozaslasijumi.lv

Līdzīgas ziņas

Prozas lasījumi Tuvojas Prozas lasījumi Publicēts: 30. November, 2022