LR Kultūras ministrija aicina ziedot

LR Kultūras ministrija vēršas aicina iesaistīties  ziedojumu kampaņā atbalstam Ukrainas kultūras institūcijām – kara apstākļos kultūra un tās institūciju vajadzības nav pirmā prioritāte, tādēļ mūsu mērķētais atbalsts tieši kultūras institūcijām Ukrainā ir īpaši svarīgs.

Krievijas agresīvo gaisa uzbrukumu rezultātā cietuši 40 % Ukrainas elektroapgādes infrastruktūras. Daudzās apdzīvotās vietās nav nedz elektrības un apkures, nedz iespēju uzzināt jaunākās ziņas un sazināties ar interneta starpniecību. Tā ir jauna, nežēlīga realitāte, ar kuru ukraiņiem ir jāsadzīvo ikdienā. 

Lai palīdzētu bibliotēkām un citām kultūras iestādēm nodrošināt iespēju Ukrainas iedzīvotājiem piekļuvi internetam un jaunākajām ziņām, vajadzīgi strāvas ģeneratori. Tā brīžiem ir vienīgā iespēja uzlādēt telefonu, nosūtīt e-pastu, izlasīt ziņas internetā vai kādu laikrakstu, grāmatu…

29. novembrī Briselē (Beļģijā), piedaloties Eiropas Savienības Izglītības, jaunatnes, kultūras un sporta ministru padomes sanāksmē, Ukrainas kultūras un informācijas politikas ministrs Oleksandrs Tkačenko visus klātesošos aicināja ziedot Ukrainas kultūras iestādēm strāvas ģeneratorus:

·       5 kW – 1 483 vienības;

·       6,5 kW – 2 099 vienības;

·       10 kW – 18 vienības;

·       50-100 kW – 204 vienības;

·       ≥100 kW – 10 vienības

Tāpēc Kultūras ministrija ir iniciējusi ziedojumu vākšanu portālā Ziedot.lv, kurā aicinām iesaistīties ikvienu kultūras darbinieku. Palīdzēsim Ukrainai neieslīgt informatīvajā tumsā, kopīgiem spēkiem līdz Ziemassvētkiem savācot līdzekļus vismaz pāris strāvas ģeneratoru iegādei – https://www.ziedot.lv/palidzesim-ukrainai-neiesligt-informativaja-tumsa-4415

Līdzīgas ziņas

Jaunumi Aicinām atzīmēt autoru dienu! Publicēts: 29. February, 2024
Jaunumi Izsludināta Pārstāvju sapulce Publicēts: 26. February, 2024