Paziņos Latvijas Literatūras gada balvas nominantus

Latvijas Literatūras gada balva (LALIGABA) šī gada 4. aprīlī aicina uz preses konferenci, kurā tiks paziņoti LALIGABA nominanti, speciālbalvas un mūža balvas ieguvējs.

Preses konference notiks otrdien, 4. aprīlī pulksten 11.30 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Mūkusalas ielā 3, “Divi Raiņi” telpā 1. stāvā.

Preses konferencē tiks paziņoti LALIGABA nominanti sešās nominācijās – labākais dzejas darbs, labākais prozas darbs, labākais Latvijas autora oriģinālliteratūras darbs bērniem, labākais ārvalstu literatūras tulkojums latviešu valodā, spilgtākā debija literatūrā un spilgtākais darbs literatūrzinātnē. Līdztekus tiks paziņots Mūža balvas un speciālbalvas ieguvējs.

Preses konferencē piedalīsies LALIGABA ekspertu komisijas priekšsēdētāja Ingmāra Balode un eksperti – kultūras žurnāliste Anda Buševica, dzejnieks un rakstnieks Andris Akmentiņš, tulkotājs Dens Dimiņš, rakstniece un publiciste Ilze Jansone, dzejniece un ilustratore Lote Vilma Vītiņa un literatūrzinātnieks Ojārs Lāms.

LALIGABA apbalvošanas ceremonija notiks 28. aprīlī atjaunotajā Rīgas Cirka ēkā.
Latvijas Literatūras gada balva (LALIGABA) ir gada nozīmīgākais notikums literatūras nozarē Latvijā. Tas nodrošina literāro darbu profesionālu izvērtējumu un atzinības izteikšanu autoriem par gada izcilākajiem Latvijas rakstniecībā publicētajiem darbiem.

Balvu organizē LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja un Latvijas Rakstnieku savienība, atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Jelgavas tipogrāfija.


LALIGABA aktualitātēm iespējams sekot līdzi arī sociālajos medijos Facebook, Instagram un Twitter.

Līdzīgas ziņas