Pasniegta Dzejas dienu balva

14. septembrī mākslas centrā “Noass” pasniegta festivāla “Dzejas dienas 2023” Dzejas balva par gada labāko dzejas un atdzejas krājumu. Balva oriģināldzejā piešķirta Martam Pujātam par krājumu “Dāma baltos džinsos”, bet atdzejā  – Raimondam Ķirķim par Iļjas Kaminska krājuma “Kurlā republika” atdzejojumu.

Šogad Dzejas dienu balvai tika pieteikta 21 grāmata – 16 oriģināldzejas krājumi un 5 atdzejojumi. Dzejas nominācijā balvai tika izvirzīta arī Linda Gabarajeva par krājumu “Apļi” (Neputns) un Ilmārs Šlāpins par krājumu “Never” (Neputns), savukārt atdzejas nominācijā – sastādītāja Māra Poļakova un atdzejotāju komanda (Ingmāra Balode, Jānis Elsbergs, Māra Poļakova un Māris Salējs) par Serhija Žadana dzejas izlases “Harkivas Dinamo” atdzejojumu (Orbīta) un Pēteris Pildegovičs par “Tan laikmeta dzejas izlases” atdzejojumu (LU Akadēmiskais apgāds).

Dzejas balvai pieteiktos darbus vērtēja un nominācijas izvirzīja literatūrkritiķe Anda Baklāne, 2022. gada Dzejas dienu balvas laureāts Artis Ostups, kā arī dzejnieki un festivāla Dzejas padomes locekļi Ērika Bērziņa un Kārlis Vērdiņš.

Ar Dzejas balvas pasniegšanu noslēdzas “Dzejas dienas 2023” pamatprogramma, kas šogad tika pieteikta ar saukli “Dzeja elpo!” un norisinājās no 2. līdz 14. septembrim Rīgā. Vēl virkne pasākumu, svinot dzeju un dzejniekus, turpināsies visu septembri – festivāla izskaņas pasākumi atrodami mājaslapā www.dzejasdienas.com.  

Līdzīgas ziņas