Pasniegta Egona Līva piemiņas balva “Krasta ļaudis 2023”

Egona Līva piemiņas balva “Krasta ļaudis 2023” kā labākais oriģinālliteratūras prozas darbs latviešu valodā un naudas balva 1000 eiro apmērā piešķirti Svenam Kuzminam par dinamisko un aizraujošo latviešu literatūras klasiķa Kārļa Skalbes dzīves ceļu un personības izaugsmes atspoguļojumu romānā “Skaistums un nemiers”.

Liepājas Rotari kluba īpašo balvu saņēma Arno Jundze par dzīvu un aizkustinošu Eduarda Veidenbauma īsās, zinātkāres, spīta un talanta piesātinātās dzīves atainojumu romānā “Es nemiršu nekad”.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas īpašā balva Kristīnei Ilziņai par vieglu, bet filigrānu Atmodas un tās priekšvakara lielo, neprognozējamo notikumu un mazo cilvēku tajos atainojumu stāstu krājumā “ES NEliecināšu PRET jums”.

Īpašā pateicība iešķirta Mirdzai Birzniecei par grāmatu “Ar Liepāju saistītie” kā ieguldījumu latviešu literatūrā.

Pateicības piešķirtas rakstniekiem Dacei Vīgantei par grāmatu “Romantiķis”, Ingai Gailei par grāmatu “Jaukumiņš”, Vilim Lācītim par grāmatu “Oxforda. Ar skatu uz universitāti”, Margaritai Perveņeckai par grāmatu “Aspirantūra”, Osvaldam Petkum par grāmatu “Jūrnieka Sapnis” un Dacei Rukšānei par grāmatu “Džiki”.

Tradicionāli un saskaņā ar konkursa nolikumu piemiņas balva tiek piešķirta divās kategorijās: par labāko oriģinālliteratūras prozas darbu latviešu valodā un par labāko skolu jaunatnes literāro darbu. Konkursa mērķis abās vērtēšanas kategorijās ir veicināt jūrniecības, latviskuma un patriotisma tēmu atspoguļojumu, kā arī radošo darba iemaņu attīstību skolu jaunatnes vidū, rosinot interesi par latviešu valodu un literatūru.

Plašāk lasāms šeit.

Līdzīgas ziņas

Jaunumi Aicinām atzīmēt autoru dienu! Publicēts: 29. February, 2024
Jaunumi Izsludināta Pārstāvju sapulce Publicēts: 26. February, 2024