Pirmo reizi notiks Vidzemes Prozas lasījumi

Kultūras centrs “Siguldas Devons” sadarbībā ar Siguldas novada bibliotēku un Latvijas Rakstnieku savienību izsludina pirmo Vidzemes Prozas lasījumu konkursu, kas notiek festivāla “Prozas lasījumi 2024” ietvaros. Konkursā aicināti piedalīties visu vecumu autori, kuri raksta prozu un ir piederīgi Vidzemes vēsturiskajai zemei.

Konkursa mērķis ir veicināt literāro procesu Vidzemē, iepazīstināt lasītājus ar Vidzemē dzīvojošo autoru prozas darbiem un dot iespēju autoriem sasniegt plašāku auditoriju.

Konkurss noritēs divās kārtās, noslēguma lasījumos tiks aicināti piedalīties pieci nominanti, no kuriem divi laureāti pārstāvēs Vidzemi festivālā “Prozas lasījumi 2024” Rīgā.

Konkursā var piedalīties autori, kuri raksta prozu latviešu valodā un dzīvo Vidzemes vēsturiskajā zemē (izņemot Rīgu). Ar konkursa nolikumu var iepazīties šeit.

Visiem konkursa dalībniekiem piedāvājam iespēju piedalīties konsultatīvā vebinārā, kurā tiks sniegti ieteikumi konkursa darbu sagatavošanā un atbildes uz jautājumiem. Vebinārs notiks 1. jūlijā no plkst. 18.00 – 19.30 platformā ZOOM. Pieteikšanās uz e-pastu: sandra.marta.grudule@sigulda.lv līdz 28. jūnijam.

Pieteikums konkursam un prozas darbs jāiesūta līdz 2024. gada 31. augustam plkst. 23.59.

Konkursam iesūtītos darbus pēc to mākslinieciskās kvalitātes izvērtēs profesionāla Vidzemes literātu žūrija:

Vidzemes Prozas lasījumu žūrijas priekšsēdētājs Arno Jundze – Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs, rakstnieks (dzīvo Ogrē un Ziemeļvidzemē)

Dace Rukšāne – rakstniece (dzīvo uz trīs Vidzemes novadu robežas)
Guntis Berelis – rakstnieks, literatūrkritiķis (dzīvo Cēsīs)
Agnese Rutkēviča – rakstniece, dzejniece, aktrise (dzīvo Valmierā)
Luīze Pastore, rakstniece (dzīvo Siguldas novadā)
Aija Bremšmite, grāmatu apskatniece, bibliotekāre (dzīvo Ogrē).

Konkursa 1. un 2. kārtas rezultāti publiski tiks izziņoti mājas lapās Sigulda.lv, rakstniecība.lv un mumspatik,lv, kā arī kultūras centra “Siguldas Devons”, Siguldas novada bibliotēkas, Latvijas Rakstnieku savienības, “Mums patīk” Facebook lapās un grupā “Tepat Rīgā un Latvijā”.

Vēlam vidzemniekiem radošu vasaru un lai top jauni prozas darbi! Tiekamies rudenī Vidzemes Prozas lasījumos!

Konkursa norisi finansiāli atbalsta VKKF mērķprogramma “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” un Vidzemes plānošanas reģions.

Līdzīgas ziņas