Toms Treibergs

Biogrāfija

Toms Treibergs dzimis 1985. gada 8. septembrī Rīgā. 2004. gadā beidzis Taurupes viduskolu. Studējis audiovizuālo kultūru Latvijas Kultūras akadēmijā. 2012. gadā absolvējis Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultāti. Strādājis par žurnālistu un bērnudārza audzinātāju. Strādājis Latvijas Televīzijā kā žurnālists un raidījuma “Kultūras ziņas” redaktors, ir teātra un kino kritiķis. Kopš 2004. gada kopā ar rakstnieku Svenu Kuzminu darbojas kā aktieris un režisors etīžu teātrī “Nerten”. Ir Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvas “Kilograms kultūras” žūrijas loceklis. Šobrīd Toms Treibergs ir Latvijas Radio 1 raidījuma “Kultūras Rondo” vecākais redaktors.

 

 

Toms Treibergs – latviešu dzejnieks, žurnālists, aktieris, kritiķis. Latvijas Rakstnieku savienības biedrs kopš 2019. gada.

Daiļrade

Pirmā publikācija Tomam Treibergam ir 2004. gadā: dzejolis “vējš raizējas par mums…” laikrakstā “Latvijas Avīze” (Nr. 124). Savukārt ar krājumu “Gaismas apstākļi” dzejā debitējis 2012. gadā. Pēc trīs gadiem tiek laista klajā otra dzejas grāmata “Drudzis”. Toma Treiberga dzejā būtiska loma ir gaismas spēlēm, spilgti attēlota ir urbānā vide un daba, dzejā autors neizvairās no abstrakcijām, kā arī sastopamas reālistiski tēlotas epizodes.

Apbalvojumi

Ventspils domes izcilības stipendija par krājumu “Drudzis” (2015)

Bibliogrāfija

Dzeja

“Drudzis” (2015)

“Gaismas apstākļi” (2012)

Atdzeja

Sergejs Timofejevs “Replika” [kopā ar A. Akmentiņu un A. Vigulu] (2018)

Jeļena Glazova “Transfēri” [kopā ar Svenu Kuzminu] (2013)

Toms Treibergs

Līdzīgas ziņas