Vilis Lācītis

Biogrāfija

Vilis Lācītis (īst. v. Aleksandrs Ruģēns) dzimis  1975. gada 20. novembrī. Jaunībā nodarbojies ar mūziku – no 2002. līdz 2007. gadam spēlējis grupā “Pupociklu vasara”. Pēc pārcelšanās uz dzīvi Lielbritānijā strādājis vienkāršus darbus, vēlāk studējis antropoloģiju Oksfordas Universitātē.

Vilis Lācītis (īst. v. Aleksandrs Ruģēns) – latviešu rakstnieks, mūziķis. Latvijas Rakstnieku savienības biedrs kopš 2017. gada.  Mītnes zeme Lielbritānija.

Daiļrade

Rakstniecībā kļuva pazīstams 2010. gadā, kad izdots viņa debijas romāns “Stroika ar skatu uz Londonu”, kas viegli un ar humoru stāsta par latviešu viesstrādnieku dzīvi Anglijā, par latviskās identitātes nozīmi (vai maznozīmību) mūsdienās. Autors publiski uzstājās, tērpies lāča maskā,  tādējādi akcentējot savu pseidonīmu, un jāpiebilst, ka viņa īstais vārds sākotnēji netika izpausts. Debijas romāns 2010. gadā ieguva Latvijas Literatūras gada balvas speciālbalvu un tika nominēts balvai kategorijā “Labākā debija”, kā arī tas tika atzīts par visvairāk lasīto latviešu autora romānu 2010. gadā. Vilis Lācītis izdeva nākamos prozas darbus: “Pamodināt Lāčplēsi” (2011), kas sākotnējā variantā bija luga,  “Garais ceļš uz Hantimansijsku” (2012, kopā ar Šmidzi Klonatanu Vāvertu), “Amsterdamas princips” (2013) un “Sekss un vardarbība” (2018).  2017. gada janvārī ar nosaukumu “Stroika with a London View” tika izdots Viļa Lāciša pirmā romāna tulkojums angļu valodā, kas e-grāmatas formā pieejams tīmekļa veikalā “Amazon”.

Apbalvojumi

Latvijas Literatūras gada balva par romānu “Stroika ar skatu uz Londonu”:  grāmatnīca “Jānis Roze” kā pircēju pieprasītākajai latviešu oriģinālliteratūrai piešķīra speciālbalvu (2011)

Latvijas Literatūras gada balva: Ventspils pilsētas Centrālās bibliotēkas speciālbalva par romānu “Stroika ar skatu uz Londonu”, kas izpelnījies arī vislielākās Ventspils lasītāju simpātijas (2011)

Latvijas Literatūras gada balva: portāla “Delfi” speciālbalva, balstoties portāla lasītāju interaktīvajā aptaujā, par romānu “Stroika ar skatu uz Londonu” (2011)

Bibliogrāfija

Sekss un vardarbība (stāsti, 2018)

Amsterdamas princips (romāns, 2013)

Garais ceļš uz Hantimansijsku (romāns, 2012)

Pamodināt Lāčplēsi (romāns, 2011)

Stroika ar skatu uz Londonu (romāns, 2010)

Tulkojums citās valodās

“Stroika with a London View” – tulkojums angļu valodā, kas e-grāmatas formā pieejams tīmekļa veikalā „Amazon” (2017)

Vilis Lācītis

Līdzīgas ziņas