Dubultu Rakstnieku nams

Par Dubultu Rakstnieku namu


Rakstnieku māja Dubultos ir vecākā rakstnieku rezidence Latvijā. Tā atrodas populārākā Latvijas kūrorta centrā – gleznainā un leģendām apvītā vietā – blakus celiņam, pa kuru izcilā latviešu dzejniece Aspazija ik dienu gājusi pastaigās gar jūras krastu, smeļoties iedvesmu saviem darbiem. Rakstnieku māja Dubultos ir klusa un komfortabla rezidence. Strādājošo rīcībā te ir atsevišķi numuri ar visām ērtībām un bezmaksas Wi-Fi. Mājas virtuve aprīkota ar ledusskapjiem, veļas mazgājamajām mašīnām un visu nepieciešamo inventāru ēdiena atavošanai. Šī ir ideāla vieta radošam darbam, pastaigām gar jūras krastu un izbraukumiem ar velosipēdu. Savu auto iespējams novietot rezidences pagalmā aiz nolaižamās barjeras.

Latvijas Rakstnieku savienība sniedz Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) konkursos projektus, kas atbalsta gadījumā nodrošina autoru uzturēšanos Rakstnieku mājā Dubultos vienu mēnesi gadā, maksājot arī dienasnaudu. Pieteikumi uz šīm vietām tiek izvērtēti konkursa kārtībā, tos izskata Latvijas Rakstnieku savienības administrācija. Šajos konkursos netiek izskatītas kandidatūras, kas  nav nokārtojušas saistības ar VKKF un iekļautas  fonda parādnieku sarakstā un/vai nav nomaksājušas LRS biedra naudu.  Konkursa tiek izskatīti pretendenti, kas atbilst VKKF Literatūras nozares projektu konkursa nolikuma prasībam (netiek atbalstīti dramaturģijas tekstu autori!). Prioritāte tiek dota Latvijas Rakstnieku savienības biedru pieteikumiem. Pēc projekta beigšanas tā īstenotājam jāiesniedz atskaite LRS par paveikto VKKF noteiktajā kārtībā.

Rakstnieku mājā Dubultos iespējams uzturēties arī ar Jūrmalas pilsētas radošajām stipendijām. Dzīvošana uz atskaitīšanās par paveikto šajā gadījumā notiek saskaņā ar Jūrmalas pilsētas domes noteikto kārtību un stipendijas nolikumu.

Pārējā laikā iespējams uzturēties Rakstnieku mājā Dubultos par saviem līdzekļiem, atbilstoši Latvijas Rakstnieku savienības valdes noteiktajiem tarifiem. Citu Latvijas radošo savienību biedri šajā ziņā tiek pielīdzināti Latvijas Rakstnieku savienības biedriem. Par iespēju pretendēt uz finansējumu VKKF konkursos lūdzam interesēties, rakstot uz lrs@rakstnieciba.lv

Lai pieteiktos darbam rezidencē rakstnieku mājā Dubultos, lūdzam aizpildīt pieteikuma anketu, kas pēc aizpildīšanas augšupielādējama, pievienojot savu CV. Lūdzam izmantot word.docx vai word.doc formātu.Kad no Latvijas rakstnieku savienības ir saņemta apstiprinoša informācija par rezidences piešķiršanu, lūdzam iepazīties ar Līgumu par radošo darbu Rakstnieku mājā Dubultos un tā pielikumiem, izdrukāt šos dokumentus divos eksemplāros, aizpildīt un parakstītus nogādāt Latvijas Rakstnieku savienībā.

Ja rezidenci apmaksāsiet no saviem līdzekļiem, pēc elektroniska rēķina saņemšanas to iespējams izdarīt ar interneta bankas palīdzību. Latvijas Rakstnieku savienības rekvizīti atrodami sadaļā Kontakti.

// Jaunākās Galerijas
sample99

Dzejas dienas

19.Bildes

sample99

Pasākums bez nosaukuma

34.Bildes

sample99

Dzejas dienas

19.Bildes

sample99

Pasākums bez nosaukuma

34.Bildes

Sadarbības partneri