22. martā DARBNĪCĀS sākās pavasara „Dramaturģijas pamatu īsais kurss”

“Intensīvie dramaturģijas pamatu kursi ir visai aizraujoša divu mēnešu regulāra domubiedru tikšanās, kurus droši var saukt par pilnmēness skarto ļaudīm, kas vairs nespēj mierīgi klusēt, – kursus raksturo to pasniedzēja Rasa Bugavičute-Pēce, – Tiekamies, lai runātu par cilvēkiem un viņu izvēlēm un sapņiem, kas izskaidrotu daža laba pat visneaptveramākās rīcības. Tekamies, lai pārkāptu pāri savām bailēm sākt rakstīt un apzinātos, kā to veiklāk izdarīt. Rezultāti dažkārt ir apbrīnojami: pēdējā nodarbībā parasti lasām vairākus teju, teju pabeigtus darbus, kuri stāsta par mums te un tagad, un tieši tāpēc tik vērtīgi – jo liek palūkoties uz sevi atstatus.”
Kurss veidots, pamatojoties uz iepriekšējo grupu pieredzi un vēlmēm – līdzās praktiskajām radošās rakstīšanas nodarbībām, paredzēta teorētisko zināšanu apguve, filmu, lugu analīze. Kurss paredzēts ikvienam, neatkarīgi no zināšanu pielietojuma mērķa, neatkarīgi no iepriekšējo zināšanu apjoma un pieredzes. Aicināti ne tikai potenciālie topošie lugu un scenāriju autori, bet arī tie, kas vēlas paraudzīties uz teātra un kino norisēm kvalificētāk. Gaidīti tiek arī tie, kuri piekrīt apgalvojumam, ka dramaturģija ir košs dzīves nospiedums, kas uzrāda mūsu pašu dzīvju likumsakarības.
Kursu klausītāji tiksies divus mēnešus reizi nedēļā Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā „Zirgu pasts”. Pirmā nodarbība 22. martā plkst. 18.00. Kursa pasniedzēji – Lauris Gundars un Rasa Bugavičute-Pēce.
Vairāk – www.darbnicas.lv . Jautājumi un pieteikšanās e-pastā: 11@darbnicas.lv
„Darbnīcas” atbalsta LR Kultūras ministrija, Latvijas Rakstnieku savienība un VKKF.

Līdzīgas ziņas