Kristīne Ulberga

Kristīne Ulberga literatūrā sevi pieteica ar darbu, kas vairāk domāta pusaudžu auditorijai – grāmatas nosaukums bija pietiekami provokatīvs Es grāmatas nelasu, lai to pamanītu ne vien publika, bet arī Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes bērnu un jauniešu oriģinālliteratūras konkursa Baltā vilka grāmatas vērtētāji, kuri piešķīra tam otro vietu. Teksts bija pietiekami veiksmīgs, un tapta angļu tulkojums un turpinājums, tomēr vēl veiksmīgāks bija Kristīnas Ulbergas pirmais mēģinājums rakstīt prozu pieaugušajiem. Romāna Zaļā vārna manuskripts tika apbalvots Raimonda Gerkena un Latvijas Rakstnieku savienības romānu konkursā, bet, izdots grāmatā, tas saņēma Latvijas Literatūras gada balvu kā labākais prozas darbs (2012).

Kristīne Ulberga (arī Kristīne Ulberga-Rubīne) dzimusi 1979. gadā Rīgā. Studējusi teoloģiju Latvijas Universitātē. Literatūrā ienākusi ar grāmatām pusaudžiem, veiksmīgi startējot literārajos konkursos, kuros tiek vērtēti darbu manuskripti (Baltā vilka grāmatas, Raimonda Gerkena un Latvijas Rakstnieku savienības romānu konkurss). Pēc Latvijas Literatūras gada balvas godalgotā romāna Zaļā vārna (2012) Kristīne Ulberga iesaistījās Gundegas Repšes iniciētajā vēstures romānu sērijas MĒS. Latvija. XX gadsimts rakstīšanā un 2017. gadā klajā nāca viņas romāns Tur.
Sarunu ar Kristīni Ulbergu lasiet šeit: http://www.delfi.lv/kultura/news/literaturas-gada-balva/kristine-ulberga-es-no-milestibas-nekaunos.d?id=43223764

Godalga konkursā Baltā vilka grāmatas par manuskriptu Es grāmatas nelasu (2007)
Raimonda Gerkena un Latvijas Rakstnieku savienības romānu konkursā par romāna Zaļā vārna manuskriptu (2011)
Latvijas Literatūras gada balva par romānu Zaļā vārna (2012)

Virtuālais eņģelis. R.: ALIS, 2008
Es grāmatas nelasu. R.: ALIS, 2008
Es grāmatas nelasu 2. R.: Brīvais Mustangs, 2009
Zaļā vārna. R.: Dienas Grāmata, 2011
Tur. R: Dienas Grāmata, 2017

Kristīne Ulberga

Līdzīgas ziņas