Noslēdzies festivāls “Dzejas dienas”. Balvu saņem divi autori

13. septembrī noslēdzās starptautiskais dzejas festivāls “Dzejas dienas 2020”, kas desmit dienu garumā dzejniekus, atdzejotājus un dzejas cienītājus pulcēja lasījumos, performancēs, ceļojumos, stendapos un citu formu pasākumos. Festivāla izskaņā pasniegta Dzejas dienu balva, to šogad ieguva nevis viens, bet divi autori – Raimonds Ķirķis un Jānis Hvoinskis.

Festivāla centrālā programma  piedāvāja apmeklēt 25 dzejas pasākumus, kas notika Rīgas muzejos un kultūrvietās, tostarp mākslas centrā “Noass” uz AB dambja, kas jau otro gadu bija Dzejas dienu vēstniecība.

“Dzejas dienas laika gaitā ir iestrādājušās Latvijas cilvēku zemapziņā, tāpēc esmu gandarīts, ka festivāls šogad notika, turklāt notika tā, kā bija paredzēts,” stāsta Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze. “Man pašam patika, ka šajās Dzejas dienās publikā bija ļoti daudz jauniešu – piemēram, Baltijas viesu vakarā, tas bija tiešām pārsteidzoši!”

Festivāla noslēdzošajā dienā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika pasniegta Dzejas dienu balva, un šoreiz to ieguvuši divi dzejnieki – Raimonds Ķirķis par savu debijas dzejoļu krājumu “Kartes” (Neputns, 2019) un Jānis Hvoinskis par grāmatu “Mūza no pilsētas N.” (Neputns, 2019). Dzejas dienu balvai nominēti bija četri oriģināldzejas un divi atdzejas krājumi, tos vērtēja Dzejas dienu padome.

Festivāla centrālā programma ir noslēgusies, bet Dzejas dienas un dzejai veltīti pasākumi Rīgā un citur Latvijā turpināsies vēl visu septembri. Ar pasākumu programmu var iepazīties Dzejas dienu mājaslapā dzejasdienas.com. Savukārt vietnēs Podbean, Spotify un YouTube pieejams biedrības “Ascendum” izdotais Dzejas dienu podkāsts bērniem, kurā aktieris Kaspars Znotiņš lasa dzejoļus no gadagrāmatas “Garā pupa”.

Līdzīgas ziņas

Dzejas dienas, Jaunumi LRS aptur “Dzejas ruporu” Publicēts: 10. November, 2023
Dzejas dienas, Jaunumi Pasniegta Dzejas dienu balva Publicēts: 15. September, 2023